Jak se trvale zbavit tmavých kruhů pod očima za 2 dny. Žádné drahé prostředky –⁠ jen to, co má doma každý

Bez ohledu na to, zda jsou kruhy pod očima způsobeny únavou nebo například nadměrným sluněním, můžete se jich zbavit. A to z pohodlí domova a přírodní cestou.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tmavé kruhy pod očima jsou častým problémem, který je obvykle připisován únavě a nedostatku spánku. Příčin však může být daleko víc, Jak ale uklidňuje Dr. Cynthia Cobb většinou se nejedná o nic závažného a není potřeba ani žádná léčba. Stále ovšem zůstává onen estetický problém. Tmavé kruhy však lze údajně odstranit během 2 dnů, a to přirozenou cestou. Jedná se navíc o finančně poměrně úspornou metodu, kterou zvládne bez námahy opravdu každý, jen s hrstkou ingrediencí, které pravděpodobně máte doma.

Co způsobuje tmavé kruhy pod očima

Existuje řada možných příčin tmavých kruhů pod očima. Mezi nejčastější příčiny patří:

Únava

Příliš mnoho spánku nebo jeho nedostatek, stejně jako extrémní únava, mohou způsobit vznik tmavých kruhů pod očima a matnou bledou pleť. Navíc může také způsobit hromadění tekutiny pod očima a jejich opuchnutí. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Stáří

S přibývajícím věkem se pokožka ztenčuje. Může docházet k úbytku tuku a kolagenu, které udržují pružnost pokožky. V důsledku toho jsou tmavé cévy pod kůží viditelnější a oblast pod očima tmavne.

Únava očí

Sledování televizní nebo počítačové obrazovky může způsobovat namáhání očí. Tato zátěž může zvětšit krevní cévy v okolí očí. V důsledku toho může kůže v okolí očí ztmavnout.

Alergie

Alergické reakce a suchost očí mohou vyvolat tmavé kruhy. Při alergické reakci vaše tělo uvolňuje histaminy, které mohou způsobit svědění, zarudnutí a otok očí. 

Dehydratace

Častou příčinou tmavých kruhů pod očima je dehydratace. Když vaše tělo není dostatečně hydratované, pokožka pod očima začne vypadat matně a oči působí zapadle. 

Nadměrné slunění

V takovém případě tělo produkuje nadměrné množství melaninu, pigmentu, který dodává pokožce barvu. Což může způsobit ztmavnutí pigmentu v okolní kůži.

iZdroj fotografie: Pixabay

Genetika

Může se jednat o dědičný rys, který se projeví již v raném dětství. Postupem času mohou tmavé kruhy zesvětlit nebo ztmavnout. 

Anémie

Pokud trpíte anémií, můžete si také všimnout, že vaše kůže je bledší než obvykle a můžete mít tmavé kruhy pod očima. Poraďte se s lékařem a nechte si vyšetřit hladinu železa v krvi.

1. Okurka je účinný domácí lék

Tento způsob je obecně poměrně známý. Potřebujete jen dva čerstvé plátky okurky. Okurka zklidňuje, redukuje černé kruhy, ošetřuje vrásky a zmírňuje záněty.

  • Vezměte si salátovou okurku, ukrojte dva plátky a přiložte je na oči.
  • Pusťte si třeba nějakou uklidňující hudbu a 15-20 minut s plátky okurky na očích odpočívejte.

2. Kapsle s vitamínem E, aloe vera a mandlový olej

Pěstujete-li doma rostlinu aloe vera, uřízněte část listu, rozkrojte jej napůl a lžičkou vyjměte dužinu. Pokud rostlinu nemáte, můžete všechny potřebné ingredience koupit v lékárně.

Ingredience:

  • 1 lžička gelu z aloe vera
  • 2 kapsle vitamínu E
  • 1 lžička mandlového oleje
iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak připravit krém

Do misky dejte 1 polévkovou lžíci gelu z aloe vera a přidejte obsah dvou kapslí vitamínu E. Do směsi přidejte 1 lžíci mandlového oleje a dobře promíchejte. Mandlový olej je bohatý na živiny potřebné pro zdravou pokožku. Po smíchání všech ingrediencí bude mít krém matnou strukturu. Aplikujte každý večer před spaním, abyste rozjasnili a osvěžili oční okolí a odstranili tmavé kruhy za pouhé 2 dny.

3. Aloe vera je domácí lék na kruhy pod očima

Výše zmiňovaná Aloe vera, má úžasné chladivé a hojivé vlastnosti. Na tmavé kruhy pod očima může pomoci i sama o sobě. Naneste čerstvý gel z Aloe vera na pokožku kolem očí a nechte několik minut působit. Za několik dní by měl být viditelný rozdíl.

4. Čajové sáčky

Kofein, kašetin a látky proti stárnutí obsažené v čaji stahují cévy v očích, čímž se eliminuje tekutina, která vytváří váčky pod očima. Namočte čajový sáček do studené vody a přiložte na pokožku očí. Nechte působit cca 15 minut.

5. Bramborová šťáva

Budete potřebovat jen jednu středně velkou bramboru. Bramboru umyjte, oloupejte a nakrájejte nebo nastrouhejte. Získanou šťávu sceďte a naneste na tmavé kruhy. Bramborová šťáva se rychle odpařuje, proto ji po zaschnutí naneste ještě jednou či dvakrát. Následně si pokožku opláchněte vlažnou vodou. 

Co pomáhá na tmavé kruhy pod očima vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články