Turecká maska z medu a skořice pomůže na krásnou pokožku obličeje

Ve spoustě zemí je stále kladen důraz na přírodní produkty více než na drahé kosmetické přípravky. Zkuste masku, díky které si zajišťují krásu turecké ženy.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Některé ženy mají rády procedury v salonu, kde se nechají hýčkat. Jiné ženy dávají přednost péči o sebe samé v pohodlí domova. A právě v domácím prostředí se vyplatí využít v domácnosti běžné či přírodní prostředky. Jednou z oblíbených surovin pro podporu krásy je zajisté i med. Dietoložka Kim Chin, RD vysvětluje, že med je oblíbený v domácí a přírodní kosmetice i k léčbě, a to díky jeho antibakteriálním vlastnostem. Patří i do masky, která zajistí krásnou pleť.

Tajemství krásy tureckých žen

Občas se zdá, že si turecké ženy příliš neváží módní kosmetiky a dávají spíše přednost přírodním prostředkům. A proč by také ne. Používaly je jich už jejich babičky. Výhodou je, že domácí péče je poměrně levná a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Tajemstvím východních žen a jejich péče o pleť jsou přírodní produkty a oleje. Traduje se, že péče o pleť má kořeny již v harémech Osmanské říše. Právě tam byly položeny základní kameny.

Hlavní produkty v péči o pleť

Základními produkty, které nesmí chybět, jsou růžová voda, tvaroh, jogurt a arganový olej. Růžová voda je vhodná pro všechny typy pleti. Říká se, že pokožku nejen osvěží a udrží hydratovanou, ale také pomáhá bojovat proti stárnutí. Tvaroh a jogurt se využívá v péči o pleť velice často. Je nutné upozornit, že by se mělo jednat o domácí jogurt. Ideální je smíchat tvaroh a jogurt, případně směs naředit mlékem. Je vhodné si směs na obličej aplikovat dvakrát týdně. Tím dojde k výživě buněk a sjednocení barvy.

iZdroj fotografie: Freepik

Jogurty mají schopnost ovlivňovat pleť i zevnitř. Pravidelná konzumace jogurtů je skvělá, jelikož jogurty mají schopnost čistit tělo od toxinů. Arganový olej se nejčastěji používá k masážím. Díky pravidelným masážím arganový olej pomůže vyčistit póry a také obnovit buňky. Stačí použít jednu lžičku tohoto oleje a provádět masáž jednou týdně. Po dokončení masáže stačí jednoduše setřít zbývající olej vlhkým teplým ručníkem.

Recept na tureckou masku na obličej

Pro přípravu této masky budete potřebovat prášek do pečiva, 1 lžičku medu, 1 lžíci tekutého vitamínu E, špetku mleté skořice a 4 lžičky smetany. Případně je možné nahradit smetanu mlékem. Všechny tyto ingredience smíchejte. Měla by vzniknout hustší hmota. Nejprve je nutné začít s vyčištěním pokožky. Poté si připravenou směs naneste na vyčištěnou pokožku obličeje v poměrně silné vrstvě. Počkejte, až maska na obličeji zaschne a poté umyjte. Nenanášejte si tuto masku na oblast kolem očí a rtů. Pleť bude rozjasněná a svěží již po první aplikaci masky.

Upřednostňujete v péči o pleť profesionální nebo domácí péči?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články