Vitamínová bomba pro silnou imunitu: Dáte si jednou a za celou zimu se neobjeví jediná nemoc

Tato vitamínová bomba nejen skvěle chutná, ale je i mimořádně účinná. Ochrání vás před bacily po celou zimu. Užívat ji mohou dospělí i děti.

vitamínová bomba i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zima je obdobím, kdy je imunitní systém nejvíce vystaven riziku infekcí a rozličných nemocí. Mnoho lidí tak hledá způsoby, jak imunitu přirozeně posílit. Kromě osvědčeného medu, citronu a zázvoru doporučují odborníci z Healthline i další potraviny, například fíky, které mají protizánětlivé účinky. Když navíc tyto ingredience smícháte vznikne skutečná vitamínová bomba, která nedá nemocem žádnou šanci.

Vitamínová bomba pro silnou imunitu

Tento přírodní recept posílí vaši imunitu a pomůže vám vyhnout se nemocem. Obsahuje kombinaci sušeného ovoce, ořechů, zázvoru, citronů a medu, které jsou bohaté na vitamíny a antioxidanty pro posílení obranyschopnosti těla. Budete potřebovat:

  • 50 g sušených fíků
  • 50 g sušených švestek
  • 50 g hrozinek
  • 50 g vlašských ořechů
  • 50 g mandlí
  • 1 kus zázvoru (asi 70 g)
  • 2 bio citrony
  • 400-500 g medu

Sušené fíky, švestky a hrozinky nasekejte na menší kousky a vložte do mísy. Vlašské ořechy a mandle nasekejte nebo rozemelte a přidejte k sušenému ovoci. Zázvor oloupejte a nastrouhejte na jemném struhadle. Citrony omyjte, nakrájejte na tenké plátky a odstraňte semínka. Všechny ingredience promíchejte a nakonec přidejte med. Opět zamíchejte, aby se všechny složky hezky spojili. Užívejte jednu lžičku denně, a to buď samostatně nebo ji můžete přidat do  jogurtů, müsli nebo ovesné kaše.

Zázvor s medem, citrony a čaj ve skleničce iZdroj fotografie: Uživatel wuestenigel / Creative Commons / CC BY
Zázvor, citrón a med jsou osvědčenou kombinací proti nachlazení

Proč je tato vitamínová bomba tak účinná

Sušené ovoce a ořechy obsahují mnoho důležitých živin, jako jsou vitamíny, minerály a antioxidanty, které posilují imunitní systém a chrání tělo před infekcemi. Nutriční specialistka Imashi Fernando, MS dodává, že například u vlašských ořechů byl prokázán velmi pozitivní vliv na střevní mikroflóru, která úzce souvisí s imunitou.

Budování odolnosti proti nemocem: Nejdůležitější je prevence, největším zabijákem imunity je cukr

Zázvor, citrony i med jsou jedněmi z nejtradičnějších léků na posílení imunity a pro boj s běžnými nemocemi, jako je chřipka či nachlazení. O jejich vlivu na imunitu jsme na JakZdravě psali již nesčetněkrát. Dokáží tělo bránit před útokem patogenů, a pokud už nemocní jste, dokáží výrazně zkrátit dobu léčení. 

Jak posilujete imunitu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články