Vráskám na rukou můžete dát sbohem, pomohou primitivní domácí recepty

Vrásky na rukou jsou nepříjemný problém, který se může snadno podepsat na vašem vzhledu. Pokud trápí i vás, vyzkoušejte tyto snadné domácí recepty.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Ruce jsou nedílnou součástí těla, kterou většina lidí používá k vykonávání téměř všech každodenních činností. Ne každý člověk se však o ně stará stejně tak, jako o svůj obličej či vlasy – to je však velká chyba, neboť právě ruce jsou obvykle prvním místem, na kterém se nepříjemně projevují známky stárnutí, jako jsou právě vrásky. Pokud se s tímto problémem potýkáte i vy, nemusíte však používat drahé komerční prostředky nebo navštěvovat doktora, aby vám pomohl. Skvěle vám postačí tyto jednoduché domácí recepty. 

1) Vajíčko s medem

Vajíčka obsahují bohaté množství důležitých živin, které podporují pružnost pokožky a stejně tak i její regeneraci. Stačí si z nich připravit správný recept, správně jej aplikovat a vaše ruce budou opět krásné a jemné. Nejprve tedy oddělte bílek od žloutku a poté jej smíchejte s 1 polévkovou lžící medu. Tuto směs následně natřete na své ruce a nechte ji působit, dokud sama od sebe nezaschne. Nechte ji ještě chviličku působit (ne však déle než 5 minut od zaschnutí) a nakonec ji smyjte dolů pomocí mýdla a vlažné vody. 

2) Brambory

Brambory vám pomohou udržet pokožku krásně hladkou, podpoří její regeneraci a stejně tak pružnost. Stačí, když budete postupovat podle následujících kroků: Vezměte středně velkou bramboru a upečte ji. Potom její dužinu rozmačkejte pomocí vidličky, přidejte 2 polévkové lžíce extra panenského olivového oleje, 2 polévkové lžíce medu a mléko. Všechny ingredience dobře zamíchejte a výslednou směs uskladněte v ledničce. Lék aplikujte na své ruce 2 až 3krát týdně a nechte jej působit alespoň 15 minut. Poté smyjte vodou a mýdlem. 

3) Šípkový olej  

Šípkový olej pomůže dodat pokožce vašich rukou pevnost a pružnost – obzvláště prospěšný je pro druh pokožky, na které se již začaly projevovat známky stárnutí, neboť ji dokáže vydatně vyživit. Abyste získali co nejlepší výsledky, postupujte následovně: Každý den si udělejte chvilku času a masírujte tímto olejem své ruce (nejlépe po dobu 10 až 15 minut). Po masáži bude kůže viditelně omlazená a zrelaxovaná, přičemž se bude lépe regenerovat. Pro získání co nejlepších výsledků je však zapotřebí provádět tuto proceduru pravidelně.

Šípkový olej odstraní vrásky na rukách
iZdroj fotografie: Unsplash
Šípkový olej odstraní vrásky na rukách

4) Citron a cukr

Maska z cukru a citronu je další skvělý přírodní prostředek, který pomůže očistit vaši pokožku, podpořit její regeneraci a především odstranit známky stárnutí – obzvláště účinně si dokáže poradit s pigmentovými skvrnami. Postupujte následovně: Vymačkejte šťávu z půlky citronu a smíchejte ji se 2 čajovými lžičkami cukru. Pomocí této směsi si krouživými pohyby masíruje pokožku rukou, čímž odstraníte odumřelé horní části kůže a zároveň podpoříte mikrocirkulaci krve v pokožce. Nakonec ruce smyjte studenou vodou a mýdlem. 

5) Mandlový olej

Mandlový olej je další jedinečný prostředek, který vám pomůže především zvýšit hydrataci pokožky na rukách. Stačí si je nejprve ponořit na 5 minut do studené vody, poté je vysušit a nakonec na ně nanést trochu tekutiny. Poté vložte ruce do gumových rukavic a nechte olej působit alespoň 1 hodinu. Po skončení této kúry omyjte své ruce vodou a osušte je jemným hadříkem. V tento moment by již vaše pokožka měla být krásně hydratovaná a velmi jemná. 

Jak se tyto recepty osvědčily vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články