Nakrájený citron v ložnici: Pomůže nejen fyzickému, ale i psychickému zdraví

Citron má široké využití. Jeho účinků si cení kuchařky v kuchyni, kosmetičky, ale i lidové léčitelství. Pouhá jeho vůně dokáže pomoci člověku k lepšímu zdraví.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Citron pod svou kůrou obsahuje ohromný zdroj vitamínů. Používá se jako přírodní všelék, své využití našel také jako přísada v kosmetice. Zkrátka citron má mnoho pozitivních účinků na zdraví, když ho jíte nebo ho na sebe nanášíte v podobě vonných kosmetických přípravků. Co se ale stane, když ho necháte nakrájený v ložnici?

Nechte působit vůni

Citronová vůně je svěží a plná energie, která rozproudí vaše smysly. Proto se nebojte nakrájet večer citron a nechat ho v ložnici poblíž postele. Nechte vůni působit a sami pak posuďte, zda jste dosáhli pozitivních změn.

Aromatická náruč citronu uklidní

Výrazné citronové aroma působí na lidský mozek konejšivě a způsobuje uvolnění. Nervový systém se uklidní, zmírní se pocity úzkosti a veškeré napětí související se stresem. Výsledkem uvolnění těla je také snížení krevního tlaku. Po náročném pracovním dni by toto mohl být vítaný účinek citronu.

Lepší soustředění

Jestliže si budete užívat vůni citronu častěji a pravidelně, všimnete si, že se vám zlepší paměť a budete i více soustředění. Roztěkanost bude ta tam a dostaví se i určitá duševní harmonie. Jestliže toužíte najít duševní klid, toto může být dobrý začátek.

Plátky citronu s nožem nakrájené na dřevěném kulatém prkénku položeném na posteli iZdroj fotografie: Freepik

Nálada z citronu

Až se probudíte ráno plní energie, budete dokonce plní radosti. To s vámi citronová vůně udělá. Ke štěstí stačí několik plátků z čerstvého citronu na nočním stolku. Je to dáno tím, že citronové aroma podporuje produkci hormonu štěstí v mozku.

Citron odpuzuje hmyz a bakterie

Citron smrdí mravencům, mouchám, komárům a další havěti, se kterou nechcete mít co dočinění. Stačí pár plátků citronu. Pro lepší efekt můžete přidat ještě hřebíček. Citron si ale troufne i na mnohem menší nezvané hosty, které pouhým okem nezahlédnete, přesto vám dokážou velmi uškodit. Řeč je o bakteriích. Citron má antibakteriální vlastnosti a dokáže vyčistit vzduch v místnosti od všech bacilů.

Hledáte-li vůni, která zklidní a zajistí kvalitní spánek, ale citron není to pravé pro vás, vyzkoušejte levanduli a její voňavou náruč.

Jakou vůni v ložnici máte nejraději?

Zdroj: Zdrave.to
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články