Na kašel, zápal plic i dýchací potíže pomůže nápoj z hřebíčku

Zápal plic je poměrně časté onemocnění. Umí ovšem nadělat pořádnou neplechu. Vyzkoušejte domácí recept, který pomůže od dýchacích potíží i zápalu plic.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Velmi často ze začátku vše vypadá jako kašel, ale může se z toho vyklubat až nepříjemný zápal plic. Nejtypičtěji postihuje starší lidi, chronicky nemocné nebo lidi s oslabeným imunitním systémem. A právě pro tyto skupiny populace je také největší hrozbou. Nejčastějšími příznaky je kašel či zvýšená teplota. A to v případě virového i bakteriálního zápalu plic. Na přípravu domácího léku budete potřebovat hřebíček, kurkumu, med a pár dalších přísad. Většinu máte doma, tak proč to nezkusit.

Příznaky zápalu plic

Zápal plic může u každého probíhat jinak, a tudíž se mohou lišit i jisté projevy tohoto onemocnění. Záleží také na původu onemocnění. Ovšem velmi často ze začátku mnoho lidí netuší, že se jedná právě o zápal plic. Existují určité příznaky, které jsou obvykle společné pro většinu lidí i oba původy onemocnění. Mezi tyto projevy patří kašel, zvýšená teplota nebo přímo horečka, bolest na hrudi, problémy s dýcháním a občas také dušnost.

Pokud se jedná o virový zápal plic, velice často se objevují příznaky podobné chřipce, mezi které lze zařadit i bolesti kloubů, svalů, nevolnost či zvracení a celková únava. Pokud je původ onemocnění virový, jedná se o suchý dráždivý kašel, který bývá doprovázen bolestí na hrudi. Při bakteriálním zápalu plic je kašel velmi často doprovázený hlenem. Ten může být hnisavý nebo s příměsí krve. Naopak v tomto případě může chybět teplota.

iZdroj fotografie: Freepik

Domácí lék na zápal plic

Zápal plic se leckdy dá překonat relativně snadno. Jindy je to ovšem život ohrožující stav. A pokud se vám nepodaří příznaky během 1 až 2 dnů zlepšit, okamžitě navštivte svého lékaře. Ten vám neprodleně nasadí antibiotickou léčbu. Pro začátek je možné vyzkoušet domácí recepty. Vyzkoušejte ten, ke kterému budete potřebovat sítko na čaj, hřebíček, kurkumu, tymián, med a citron. Většinu z těchto ingrediencí má většina lidí doma.

Takže není třeba váhat. Příprava není nikterak složitá. Nepotřebujete k tomu Michelinskou hvězdu. Nejprve si uvařte 3 dcl vody a nalijte ji do hrnečku. Do sítka vložte půl lžičky hřebíčku, kurkumy a tymiánu. Nechte 3 minuty louhovat. Počkejte, až čaj lehce zchladne a následně sceďte. Poté přidejte med a šťávu z poloviny citrónu. Takto připravený čaj pijte po doušcích dvakrát denně. Během 1 až 2 dnů by měly příznaky odeznívat. Pokud ne, urychleně navštivte lékaře.

Jak léčíte zápal plic vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články