Starodávný lék na zápal plic vyřeší kašel a během 2 dnů uleví i vážným případům. Je potřeba jen koření, med a citron

Tento recept vám pomůže od kašle i při zápalu plic. Skvěle totiž podpoří odkašlávání a vyčistí plíce. Už po prvním dni léčby se budete cítit lépe.

i Zdroj fotografie: Uživatel garycycles8 / Creative Commons / CC BY
                   

Kašel je způsob, kterým se plíce a dýchací cesty čistí od hlenu, který produkují při zánětu. Pokud se zánět rozšiřuje, může infekce kromě horních dýchacích cest postupovat níže na průdušky až do plic. Vyplatí se vsadit na bylinky ještě dříve, než k tomu dojde. Podle doktorky Meredith Goodwin je důležité udržovat své plíce v dobré kondici, aby si snadněji poradily s infekcemi. Jejich čištění můžete dokonce podpořit.

Recept na tajný lék proti kašli a zápalu plic

Tento tajný lék používaly na kašel už vaše babičky. Jedná se o čaj z hřebíčku, tymiánu, medu a citronu. Přidat se dá do něj také lipový květ a kurkuma. Tymián pomáhá při vykašlávání, lipový květ s medem snižuje horečku. Několik hrnků tohoto přírodního zázraku vám výrazně zkrátí dobu léčby. Měli byste se cítit lépe už po 1-2 dnech.

Co budete potřebovat?

  • 1/2 lžičky hřebíčku
  • 1/2 lžičky tymiánu
  • 1/2 lžičky kurkumy
  • 2 lžičky medu
  • šťávu z půlky citronu

Příprava a užívání:

  • Hřebíček, tymián a kurkumu zalijte horkou vodou a nechte 3 minuty louhovat.
  • Až trochu vychladne, přefiltrujte přes jemné sítko na čaj.
  • Přidejte med a citron.
  • Celý obsah vypijte.
  • Užívat můžete vždy po jednom hrnečku 3-4 krát denně.
iZdroj fotografie: Pixabay

Čím podpořit přirozené čištění plic

Aby vaše plíce zůstaly zdravé a odolné vůči nemocem, hodí se preventivně podporovat jejich čistění. Tato opatření se hodí také pro alergiky a astmatiky, vhodné jsou také pro doplnění léčby kašle a infekce horních cest dýchacích.

Zvlhčovač a difuzér

Ke kašli může vést suchý vzduch v místnosti. Ten nejlépe odstraní zvlhčovač vzduchu nebo difuzér s funkcí zvlhčování. Některé zvlhčovače vzduchu jsou dokonce kombinované s filtry pro čištění vzduchu, takže z něj odstraní většinu nečistot a alergenů. Do difuzéru můžete přidat éterický olej, například eukalyptový, který dezinfikuje vzduch a pomáhá při infekcích dýchacích cest.

Vyhněte se dráždivým vůním

Abyste udrželi své plíce zdravé, vyhýbejte se znečištěnému vzduchu a zakouřeným prostorám. Pokud kouříte, rozhodně byste měli uvažovat o pověšení toho zlozvyku na hřebík. Kouř plíce silně zanáší, což vede k dráždivému kašli. U kuřáků je navíc vysoké riziko vzniku rakoviny plic.

Choďte často na čerstvý vzduch ven

Chcete-li ochutnat lahodný vzduch, který je radost poválet na jazyku, vydejte se na procházku do přírody. Lesy, plíce naší planety, pomohou i vašim plicím, aby se pročistily. Dýchejte zhluboka, přírodní vlhký vzduch potěší celé vaše tělo. Procházky v přírodě dělají dobře kardiovaskulárnímu systému. A budete mít malé bezvýznamné plus pro fyzičku.

iZdroj fotografie: Pixabay

Přidejte do stravy vitamíny

Pro správnou funkci a čištění plic potřebuje tělo dostatek vitamínů a minerálů. V tomto případě se zaměřte hlavně na vitamín D pro podporu imunity a vitamín C. Do jídelníčku zařaďte hodně potravin bohatých na antioxidanty. Také se doporučuje pít zelený čaj.

Pohyb a aerobní cvičení

Nejlepší ventilace plic dosáhnete při pohybu. Ještě lepší je pohyb na čerstvém vzduchu, ale když nemáte tu možnost, stačí i pohyb uvnitř budovy. Největší radost uděláte svému dýchacímu aparátu svižnou chůzí, během, tancem, plaváním nebo jízdou na kole. Díky pohybu se vám také zlepší nálada.

Jakým způsobem udržujete své plíce fit?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247
Události247
Ukrajina konečně vysvětlila důvod spojenectví Putina a Lukašenka. Pro svět to znamená nevídanou hrozbu
VědaŽivě
VědaŽivě
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz
adbz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění