Zbavení se červených skvrn na kůži a pleti z pohodlí domova

Máte pocit, že děláte vše správně, ale i přesto vás trápí červené flíčky na obličeji? Je jasné že tyto kožní problémy nedodají nikomu na sebevědomí. Často navíc nepomáhají ani drahé kosmetické produkty.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Klíčem k úspěchu je se zaměřit především na příčinu. Nejčastějšími spouštěči jsou:

  • akné
  • vyrážky
  • hmyzí štípnutí
  • alergické a chemické reakce

Pomoct vám ale mohou nečekané a dostupné suroviny. Než vyrazíte k dermatologovi, zkuste svou pleť zklidnit některým z našich tipů.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Problémy s pletí mohou mít mnoho příčin

Přírodní péče o červené skvrny na kůži

Vždy se najdou takoví, kteří naprosto odmítají „babské rady“ a jiné ověřené přírodní pomocníky. V některých případech jsou ale přírodní ingredience nenahraditelné. I v případě červených skvrn na pokožce se takové najdou.

Výskyt červených míst snižuje například obyčejná citrónová šťáva. Obsahuje totiž velké množství vitamínu C, který zmírňuje stárnutí a tvorbu pigmentových skvrn. Často je proto obsažen v kosmetických přípravcích na bělení pigmentových skvrn a podobně. Zklidňující a léčivé účinky kůže má také Aloe Vera. Použít ho můžete ve 100 % koncentraci v podobě čerstvé šťávy z rostlinky. V neposlední řadě může být překvapivým zachránce také kokosový olej. Jeho síla spočívá v protizánětlivých účincích, výživě a ochraně před UV zářením i bakteriálními infekcemi. Nanášet ho můžete na noc před spaním.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Pupínky se mohou objevovat nejenom na obličeji

Červené flíčky na obličeji

Nejproblematičtějším místem v souvislosti s červenými skvrnkami je pleť. Prvním krokem v hledání příčiny by mělo být ověření kvality používané kosmetiky. Obsažení chemických látek v některých produktech může tyto potíže způsobovat. Vždy dávejte přednost produktům s kvalitními ingrediencemi a přírodními extrakty. Druhou a hůře zjistitelnou příčinou mohou být nejrůznější druhy alergií. Zde je potřeba problém konzultovat s dermatologem a alergologem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články