Smíchejte tyto 2 ingredience a zničte všechny cysty a myomy

Pokud vás trápí cysty na vaječnících nebo děložní myomy, rozhodně vyzkoušejte jednoduchý recept, na jehož přípravu si vystačíte pouze se 2 ingrediencemi.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Pravidelné gynekologické prohlídky by měly být běžnou součástí života ženy. Jednou z nejčastěji zjištěných komplikací bývají cysty či myomy. Vždy záleží na konkrétním případu, jak je nutné postupovat, ale tak či tak není od věci vyzkoušet recept, který si bez problémů připravíte v pohodlí domova. Postačí vám listy fenyklu a med. Fenykl je léčivá rostlina, která roste převážně ve Středomoří a její využití je široké. Vyzkoušejte tuto kombinaci, která také čistí tělo a pomáhá stimulovat metabolismu

Cysty a myomy

Jedná se o nejčastější diagnózy v gynekologických ordinacích. Pacientky nejsou ohroženy na životě, ale mohou je trápit značné potíže. Myomy jsou v podstatě nezhoubné nádory, které vznikly z děložní svaloviny. A nejčastěji se objevují po třicátém roce života. Cysty na vaječnících mohou dosahovat velikosti od několika milimetrů až do velikosti dětské hlavy. Cysty mohou samovolně zmizet, případně se stejně jako v případě myomů řeší chirurgickým zákrokem. Mezi příznaky patří krvácení mimo cyklus, bolestivá menstruace, bolest v podbříšku či zvětšení břicha.

Fenykl obecný

Fenykl obecný se podobá kopru a volně se vyskytuje především ve Středomoří, u nás je možné jej nalézt na jižní Moravě, kde mu vyhovuje teplé a slunečné počasí. Fenykl je jedním z nejoblíbenějších koření a zároveň také léčivou bylinou. V historii byl využíván při léčbě nachlazení, kašle i žaludečních křečí. Fenykl posiluje imunitní systém, působí jako přírodní antioxidant, podporuje trávení, stimuluje tvorbu mateřského mléka, usnadňuje vykašlávání a povzbuzuje chuť k jídlu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Med

Jako prvními průkopníky v chovu včel byli Egypťané, kteří med využívali jako konzervant potravin i mumií, ale také pro výrobu léčivých mastí. V Řecku byl dokonce med považován za lék na dlouhověkost. Historie medu je dlouhá a přetrvává do dnešní doby. Může se pochlubit antiseptickými vlastnostmi, pomáhá zmírňovat bolest v krku, chrání játra, usnadňuje vstřebávání vápníku, čímž podporuje správný vývoj kostí a zubů. Zmírňuje také bolesti během menstruace, působí jako přirozené sedativum a je skvělým konzervačním prostředkem.

Využití fenyklu a medu v léčbě cyst a myomů

Pro přípravu tohoto receptu budete potřebovat 300 g listů fenyklu a 500 g medu. Nejdříve si nakrájejte fenyklové listy a poté přidejte med. Nechce směs uležet 2 až 3 dny. Takto připravený lék užívejte ráno nalačno, dříve než se najíte nebo napijete. Po konzumaci ještě následující 2 hodiny nic jiného nejezte. Procedura vám pomůže vyčistit tělo od toxinů i stimulovat metabolismus. A tato kombinace je mimořádně účinná při léčbě cyst na vaječnících a děložních myomů.

Na jaké jiné potíže využíváte fenykl?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články