Dr. Digital pomůže i kardio pacientům

Většina z nás má ve svých telefonech nejrůznější aplikace, které usnadňují běžný život. Na dálku je možné zapnout topení, nebo nastavit trvalý příkaz v bance.

                   

Sofistikované aplikace se nevyhýbají ani oblasti zdravotnictví. S takovou přichází i Dr. Digital, který monitoruje životní funkce a pomáhá pacientům hlídat si své zdraví. Jednou ze skupin, na které cílí, jsou pacienti s kardiovaskulárními problémy. 

Dva roky pandemie ukázaly, že telemedicína je potřeba. Navázat kontakt na dálku usnadňuje práci lékařům a rozšiřuje možnosti služeb pro pacienty. Telemedicínský projekt Dr. Digital je unikátní v komplexnosti služeb, které poskytuje. 

Nenabízí pouze šifrovaný hovor s doktorem tak, jak je tomu u jiných zdravotních aplikací. Dr. Digital umožňuje měření životních funkcí, digitalizaci zdravotních záznamů, sdílení monitorovaných hodnot v zabezpečeném prostředí, hodnocení lékaře a služby koordinátora péče. 

Součástí Dr. Digital je i edukační platforma, jejímž cílem je vzdělávat pacienty, aby chápali své zdraví vzhledem k naměřeným hodnotám. Dostupné jsou i materiály, které vysvětlují podrobnosti o nemocech a jejich léčbě. 

Virtuální klinika Dr. Digital má tři stupně, a to recepci, čekárnu a ordinaci. V recepci vyplní uživatel základní informace jako je jméno, věk, alergie, krevní skupina, prodělané nemoci nebo užívané léky. 

„V medicíně rozhodují sekundy. Proto jsme chtěli všechny důležité informace o pacientovi soustředit na jedno místo. Prostřednictvím QR kódu, který je uživateli přidělen, se k informacím dostanou zdravotníci. Kód mohou mít pacienti například ve formě magnetu nebo jednoduše na klíčence,“ říká Ondřej Svoboda, zakladatel Dr. Digital. 

Dalším stupněm virtuální kliniky je čekárna, která vyžaduje plnou registraci pacienta. Ten dostane zařízení, která monitorují jeho životní funkce. Může jít o teplotu, tlak, spirometrii, oxymetrii, EKG, cukr, váhu nebo BMI. 

„Kardio pacienti jsou pro Dr. Digital velké téma. Bezmála polovina úmrtí v České republice má kardio příčinu. To nás dostává v evropském měřítku na přední pozice. I na tyto problémy cílí naše zařízení. Ve spolupráci s lékařem lze stanovit hraniční hodnoty tlaku pacienta. Pokud je tlak příliš vysoký nebo naopak nízký, aplikace na to upozorní. Prevence je pro nás základem, jak přistupovat k lidskému zdraví. Dr. Digital pomáhá mít zdraví pod kontrolou a předcházet zhoršujícímu se stavu,“ dodává Svoboda, který vystudoval telemedicínu v Říme, na Rome business school.  

iZařízení Dr. Digital na měření teploty, tlaku, tepové frekvence, oxymetrie, EKG

Nejvíce možností jak využívat aplikaci Dr. Digital nabízí třetí stupeň virtuální kliniky, a to ordinace. V té jsou zahrnuty služby koordinátor péče a hodnocení lékaře. Koordinátor je speciálně vyškolená zdravotní sestra, která řídí zdravotní aktivity pacienta a udržuje lékařské záznamy aktuální. „Koordinátor péče plánuje návštěvy a vyšetření u doktorů, administruje výsledky kontrol i předepsané léky v pacientských záznamech,“ upřesňuje Svoboda.

Dr. Digital umožňuje řešit s lékařem po telefonu aktuální zdravotní stav bez nutnosti fyzické návštěvy lékaře. „Snažíme se služby dělat tak, abychom zjednodušili práci lékařům, sestrám a zdravotnímu personálu. Intuitivní ovládání a jednoduchost je základ všech produktů Dr. Digital. Cílem je, aby zdravotní personál dokázal nové systémy jednoduše ovládat. Citlivost informací v medicínském prostředí si žádá jejich stoprocentní zabezpečení. Co se týče pacientských dat, všechny naše produkty jsou GDPR complient,“ uzavírá Svoboda.

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Máte pocit, že se vám láska vyhýbá? Přitáhněte si štěstí podle znamení zvěrokruhu
Události247
Události247
Novým ministrem školství bude od zítřka Vladimír Balaš. Prezident Zeman mu při jmenování vyčetl prohřešky z minulosti
VědaŽivě
VědaŽivě
Neetické pokusy koktajícího vědce: Oběťmi se stalo 22 malých sirotků, projekt se jmenoval „Monster Study“
adbz
adbz
Lepší rajčata a papriky jste ještě nejedli. Tohle domácí hnojivo sice musíte nechat pár dní odstát, ale rozhodně se to vyplatí