Letní dovolená a koupání: Jak předcházet intimním problémům

Často se stává, že po krásné letní dovolené s koupáním v řekách, jezerech a bazénech, se mnohé ženy potýkají s nepříjemnými problémy v intimní oblasti. Svědění, pálení a jiné příznaky mohou způsobit nepříjemné vaginální infekce, se kterými se v Čechách trápí více než dvě třetiny žen.
                   

Prevence je však klíčem k vyhnutí se těmto problémům. Probiotika jsou účinným řešením, které vám mohou pomoci. Čas u bazénu je oblíbenou letní aktivitou, ale mnoho žen se jí raději vyhýbá z obavy z poševní kvasinkové infekce. S dodržováním jednoduchých opatření však nemusíte mít strach. Vaginální mykóza může být způsobena hormonálními změnami, užíváním antibiotik, nevhodnou stravou a dalšími faktory.

Chcete-li minimalizovat riziko infekce, měli byste dbát na několik základních opatření:

Vyměňte mokré plavky za suché

Nošení mokrých plavek vytváří ideální prostředí pro množení kvasinek. Po koupání, proto nečekejte, až na vás plavky uschnou, ale vždy se hned převlečte do suchého oblečení.

Vyhněte se chlóru

Chlorovaná voda v bazénech sice může vypadat jako čistší, ale u mnoha žen způsobuje podráždění intimních partií. Následkem jsou pocity svědění, pálení a zvýšená bolestivost, tedy obtíže podobné příznakům zánětu pochvy. Pořiďte se, proto raději ve vodě, která chlór neobsahuje.

i

Zabraňte opakování zánětu

Součástí prevence vaginálních mykóz je přiměřená hygiena genitálií. Vhodná je také prevence probiotiky. Probiotika jsou živé mikroorganismy, které lze konzumovat prostřednictvím fermentovaných potravin nebo doplňků, jako je například produkt Probiodom. Doplněk obsahuje až 8 druhů probiotických kultur, které udržují správnou rovnováhu dobrých střevních bakterií a tím přispívají ke správnému trávení. Tyto probiotické kultury osidlují nejen celý trávicí trakt, ale i sliznici ženských pohlavních orgánů. Užitečné bakterie jsou schopny produkce vitamínů (K, skupina B), jakož i organických kyselin (kyselina mléčná a octová), které působí na optimalizaci střevního i poševního pH.

Probiotika tak podporují zdravou rovnováhu střevních bakterií a jsou spojována s širokou škálou zdravotních výhod. Pomáhají vyrovnávat příznivé bakterie ve vašem trávicím i urogenitálním systému, podporují imunitu a rovněž vám udělají službu i při opakovaných mykózách.

Předcházejte zapaření intimních částí

Kvalitní materiál spodního prádla má význam nejen estetický, ale také zdravotní. Nejlepší je čistá bavlna, zejména v horkých letních dnech, kdy vyrážíme k vodě. Prádlo by nemělo být příliš těsné, ale naopak prodyšné, aby nedošlo k zapaření. Pokud iv létě nosíte punčocháče, volte ty s bavlněným klínem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články