MK7 je nejaktivnější a nejčistší formou vitamínu K2

Všichni jsme si dobře vědomi toho, že naše tělo potřebuje pestrou škálu různých vitamínů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ten stejný vitamín z různých zdrojů však může být pro tělo jinak užitečný. Vitamín lze totiž přijímat v různých formách.

Vitamín K2 hraje důležitou roli při aktivaci osteokalcinu. Tato bílkovina produkovaná v kostních buňkách zajišťuje mineralizaci kostí. Laicky řečeno transportuje vápník do zubů a kostí. Pokud tedy nemáte vitamínu K2 dostatek, hrozí, že se vápník bude hromadit v mozku, ledvinách a cévách, kosti nebudou dostatečně pevné. Typicky se doporučuje přijímat ho v kombinaci s vitamínem D3, který zajišťuje správnou hladinu vápníku.

Přijímejte K2 v té nejčistší podobě

Vitamín K2 lze přijímat například z listové zeleniny, fermentovaných mléčných výrobků nebo vajec. Faktem je, že spousta lidí ho má nedostatek. Pokud se ho však rozhodnete suplementovat uměle, měli byste si pečlivě zvolit, jakou formu suplementace vyberete.

Nejčistší podoba, v níž je možné K2 získat, je MK7. Název MK7 pochází ze slova menachinon, což je jeden z podtypů vitamínu K2. Má vysokou biologickou dostupnost a aktivitu v lidském těle, je také stabilní při vysokých teplotách. Díky delšímu poločasu rozpadu se v těle uvolňuje postupně a organismus dokáže vitamín lépe využít.

K2 MK7 v kapkách

A kde tuto formu sehnat? Dobrou volbou je třeba vitamín K2 MK7 v kapkách od německé společnosti Kappa BioScience. V tomto případě je vitamín rozpuštěn v 100% MCT kokosovém oleji, takže se v těle lépe vstřebá – K2 je vitamín rozpustný v tucích. Láhev z jantarového skla zajišťuje ochranu před UV zářením, v balení najdete lékařskou pipetu pro snadné dávkování. V kapkách nenajdete žádná aditiva, lepek, laktózu ani GMO. Doporučené dávkování je 10 kapek denně, jedna lahvička vám tedy vydrží zhruba 180 dní. Budete-li tedy hledat vitamín K2, který vašemu tělu doopravdy prospěje, víte, v jaké formě ho zvolit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Pavla Landová

Zobrazit další články