6 jídel, která nejsou ke snídani. Vyhněte se jim a kromě bezproblémového trávení vás čeká i pár kilo dole

Těmto 6 jídlům se při snídani raději vyhněte. Nalačno by vám mohly udělat v žaludku pěknou neplechu nebo tělo nezvládne využít všech jejich živin a zdravých látek.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Snídaně je často považována za nejdůležitější jídlo dne. Na tom, z čeho ji složíme, závisí, jak se nastartuje náš žaludek a připraví se na další pokrmy. Někteří z nás se ráno budí hladoví jak vlci, zatímco jiní ještě nějakou tu dobu po probuzení nemůžou jídlo ani vidět. Tak či tak je dobré tělu doplnit palivo. Pokud však bude vaše snídaně nevhodně vybraná, tak to může dokonce vést až k poruchám trávení. Proto se jezení těchto 6 jídel nalačno raději vyhněte.

Syrovou zeleninu si nechte na další chod

Přestože všichni víme, jak je zelenina zdravá a plná vitaminů, není úplně vhodné, aby byla tím prvním, co ráno sníme. V syrovém stavu je totiž plná vlákniny, která je však hůře stravitelná, a tak může být ráno pro žaludek těžší na rozložení. Jestliže byste si k snídani dali velký salát z rajčat, papriky a okurek, riskovali byste tím plynatost, nadýmání a nepříjemné bolesti břicha. A s tím se ráno rozhodně nikdo potýkat nechceme, takže si takový pokrm nechte raději na později.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pozor na příliš mnoho citrusů

Ovoce typu pomeranč, citrón, kiwi a mandarinky jsou sice plody obsahující vitamin C, ale ráno je jíst nalačno, není nejlepší rozhodnutí. Jejich kyselost může vést ke zvýšené produkci kyselin a trávících šťáv v žaludku. Což může mít za následek i jeho podráždění, pálení žáhy či další žaludeční potíže. Vitamin C je ale velice zdravý, jelikož podporuje imunitu a celkové zdraví našeho organismu. Proto toto ovoce z denního jídelníčku rozhodně úplně neodstraňujte.

Kávu nalačno určitě nepijte

Někteří z nás ráno svou rutinu začínají horkým šálkem výtečné kávy. Tohle však rozhodně není ten nejvhodnější start dne. Silná káva může způsobit nadměrnou produkci kyselin a překyselení žaludku. Navíc také může tento nápoj i dost zacloumat s hladinou cukru v krvi. Tu je důležité mít v rovnováze, protože velké výkyvy vám mohou způsobit mnohé potíže, obzvlášť takto nalačno.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Slazené a perlivé nápoje hned po ránu

Jestliže káva není ten správný nápoj, možná sklenice džuse je? Mohlo by se zdát, že tato tekutina bude ta pravá na snídani, ovšem opak je pravdou. Jelikož balené kupované šťávy jsou obvykle plné přidaných cukrů. A takováto ranní nálož sladidel nemusí být dobrá pro slinivku. Bublinkové pití také není vhodné, může zbytečně podráždit trávicí systém. Ráno je ke snídani dobré zvolit nejlépe neslazený a neperlivý nápoj, například čistou vodu.

S banány na snídani je to také problematické

Dalším ovocem, kterému se ráno nalačno musíme vyhnout, je banán. Přestože jsou i banány super zdravé a plné důležitých živin, tak jejich konzumace na prázdný žaludek může vyvolat určité problémy. Je totiž plodem obsahujícím větší množství draslíku a hořčíku, které při konzumaci nalačno mohou způsobit jejich nerovnováhu v krvi. Opět se však banánům nevyhýbejte celý den, určitě je zařaďte na menu někdy později.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jogurt si vezměte až ke svačině

Jogurt je další velice zdravou potravinou, která je šetrná ke střevům a podporuje trávení. Bakterie zde obsažené jsou důležité pro zdravou střevní mikroflóru. Ovšem je třeba ho konzumovat ve správný čas. Na prázdný žaludek vám sice nijak neublíží, ale také nijak nepomůže vašemu trávení. Silně kyselé prostředí v žaludku po ránu totiž všechny bakterie zničí, a ty nedostanou ani šanci pozitivně zapůsobit. Takže jogurt jíst až minimálně po prvním chodu.

Snídáte ráno? Pokud ano, co je vaše oblíbené jídlo?

Zdroj: Timesofindia

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články