Lepší zrak, žádné deprese, bolesti ani křeče: Přesně to dokáže s tělem tato úžasná bylinka

Pokud zařadíte do svého jídelníčku tuto bylinku, můžete se těšit na řadu zdravotních přínosů. Podpoří váš zrak a uleví vám od bolestivých křečí.

Detoxikační čaj vhodný na ráno i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Na poli přírodní medicíny můžete najít řadu úžasných bylinek, které nabízí zajímavé vlastnosti pro lidské zdraví. Skvělým příkladem je dle lékaře Jared Meacham šafrán pravý, což je méně známá rostlina, která však nabízí neuvěřitelně prospěšné účinky, včetně podpory zraku, léčby bolestí a křečí a například také ochrany před rakovinou a cukrovkou. Stačí jej začít pravidelně užívat ve formě lahodného čaje. 

Šafrán nabízí řadu zdravotních přínosů 

V tradiční medicíně se šafrán používal jako lék proti žloutence, k léčbě moru a pravých i planých neštovic. Je ovšem známo, že si také dokázal velmi dobře poradit s bolestmi těla, různými křečemi, onemocněním ledvin a premenstruačním nepohodlím. Někteří jej dokonce používali k prevenci rakoviny, neboť věřili, že se jedná o skutečný „božský lék“. Šafrán vám ovšem pomůže i na poli psychického zdraví, a to zbavit se nepříjemných depresí a úzkostných pocitů. 

Šafrán si získal většinu svých schopností díky bohatému obsahu sloučenin, jako jsou karotenoidy, které působí antioxidačně a čistí tělo od nahromaděných kovů a toxinů. Mezi další účinné látky, které z něj můžete získat, patří podle serveru MedicalNewsToday, měď, vápník, hořčík, sodík, omega-3 mastné kyseliny, kyselina listová, kyselina pantotenová a vitamíny A, B a C. Stačí ho zařadit do svého pravidelného jídelníčku.

Šafrán iZdroj fotografie: Depositphotos
Šafrán podporuje lidské zdraví a chrání tělo před mnoha nemocemi

Používejte zpravidla šafrán pravý 

Pokud chcete získat maximální účinek z této bylinky, pak je důležité vybrat správný druh a začít ji pravidelně konzumovat ve formě čaje.

Jak si zlepšit zrak šafránem. Po 6 měsících dochází k obrovskému pokroku, brýle už možná nebudou potřeba

Tímto způsobem velmi dobře posílíte svůj imunitní systém, a navíc podpoříte i trávicí procesy. Pozor však, že se musí vždy jednat o šafrán pravý, nikoli bleděmodrý nebo jarní, neboť nemají takové účinky. Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších účinných bylinkách, které vás navíc zbaví tuku.

Jak se šafrán osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články