Poznejte sílu oreganového čaje se skořicí: Podporuje vylučování hlenu, tiší záněty a bolesti v krku

Babské rady pro léčbu běžných onemocnění se již několikrát ukázaly jako jedny z nejúčinnějších. Tentokrát je tu léčivý čaj pouze ze 2 surovin, jež nabízí spoustu výhod.

i Zdroj fotografie: Leslie Seaton / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Když udeřila nemoc, naše babičky nejlépe věděly, jakou domácí léčbu podstoupit, aby nepříjemné příznaky co nejrychleji odezněly. Málokterá přírodní léčba má však stejný účinek jako tento letitý recept, který se skládá pouze ze 2 ingrediencí a je velice jednoduchý na přípravu. Jediné, co budete potřebovat, abyste se zbavili nemoci, je oregano a skořice.

Výhody nápoje z oregana a skořice

Při nachlazení podporuje vylučování hlenu, tiší záněty a bolesti v krku. Navíc pomáhá rychle vyléčit kašel. Čaj působí uklidňujícím dojmem a bojuje proti bolestem či různým žaludečním potížím. Je také zvláště cenný pro ženy, užívá se v klimakteriu, zmírňuje klimakterický syndrom a zlepšuje celkový stav ženských orgánů. Podporuje také imunitu. Oregano i skořice jsou silnými antioxidanty, snižují oxidační stres v těle, což zlepšuje účinnost imunitního systému.

Nápoj je přirozeným zdrojem omega-3 mastných kyselin, které jsou prospěšné pro zdraví srdce. Kromě toho tyto mastné kyseliny pomáhají vyrovnávat hladinu cholesterolu a snižují zánět v kardiovaskulárním systému. Předchází se tak ateroskleróze, infarktu nebo mrtvici. Detoxikuje tělo, je bohatý na živiny, jako je vápník, železo, vláknina a vitamín K, což z něj dělá ideální prostředek pro detoxikaci organismu.

iZdroj fotografie: Freepik

Zlepšuje též funkci metabolismu. S pomocí vitamínů skupiny B je tělo omlazené a plné energie. Zvyšuje krevní oběh na základě přítomnosti železa a zvýšené hladině hemoglobinu, díky čemuž má tělo více energie. To ještě stále ale není všechno.

  • má protizánětlivé vlastnosti
  • podporuje citlivost na inzulín
  • pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi
  • účinně působí proti neurodegenerativním onemocněním
  • chrání před rozvojem rakoviny
  • působí jako prevence plísňových a bakteriálních infekcí
  • chrání před viry

Jak si připravit léčivý čaj?

Uvařte 1 celou tyčinku skořice a 1 lžičku sušeného oregana ve 2 šálcích vroucí vody. Nechte vařit dalších 10 minut. Odstraňte z ohně, přikryjte a nechte vychladnout. Když je nápoj vlažný, sceďte a vypijte. Můžete přidat lžičku medu.

Jakým způsobem využíváte oregano a skořici nejčastěji?

Zdroj: Batranete
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články