Padají vám často vlasy? Dejte si pozor, vaše tělo volá o pomoc

Pokud jste si v poslední době všimli, že vám padají vlasy, raději to neignorujte. Na vině by mohla být absence velmi důležitého vitamínu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vypadávání vlasů je nepříjemný problém, který ve většině případů trápí ženy. Mnoho z nich si však často neuvědomuje, že se jím tímto způsobem snaží jejich tělo dát najevo, že postrádají důležité živiny – a to dle lékařky Clare Wightman zejména co se týče vitamínu E. Jakmile tedy na sobě tento příznak rozpoznáte, raději si nechte zkontrolovat své hladiny potřebných živin a zaměřte se na svůj pravidelný jídelníček. 

Za vypadáváním vlasů stojí nejčastěji absence vitamínu E 

Pokud jste si v poslední době všimli, že vám často vypadávají vlasy, rozhodně byste to neměli ignorovat. Ve většině případů se totiž jedná o absenci vitamínu E, který patří mezi jeden z nejsilnějších antioxidantů. Jeho příjem je nezbytný zejména pro ochranu před problémy s nervovým systémem, plodností a také pro zachování krásného účesu.

vitamínové kapsle iZdroj fotografie: Pixabay
Nedostatek vitamínu E může způsobit vypadávání vlasů

Jeho účinky však ocení také pacienti s vyšším rizikem srdečních onemocnění a obecně s problémy s kardiovaskulárním systémem, jako je vysoký krevní tlak a mnoho dalších. Najít ho přitom můžete například v ořeších, olejnatých semenech, rostlinných olejích, klíčcích, listové zelenině, vejcích a zvířecích orgánech (zejména co se týče jater). Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších přínosech tohoto důležitého vitamínu. 

Domácí léčba a prevence suchých očí: Zbavte se rozmazaného vidění i řezavé bolesti vlastními silami

Pozor na suché oči a rozmazané vidění

Na pozoru byste měli být také v případě, pokud jste si všimli, že jsou vaše oči příliš suché a trápí vás rozmazané vidění. To by totiž mohlo znamenat nedostatek vitamínu A, který je velmi důležitý nejen pro celkové zachování zraku, ale také imunitního systému a zdraví pokožky. Ten však můžete dle serveru Healthline doplnit velmi snadno, a to například prostřednictvím vaječných žloutků, jater, mrkví nebo dýní. 

Jak řešíte problémy s vlasy vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články