I červené víno může pomoci: Je plné antioxidantů, podpoří kontrolu hmotnosti

Červené víno je sice alkoholický nápoj, ale jeho mírná konzumace je často spojována se zdravotními přínosy. Dokonce vám může pomoci zhubnout.

Červené víno i Zdroj fotografie: Uživatel Missvain / Creative Commons / CC BY
                   

Červené víno je pro mnoho lidí oblíbeným alkoholickým nápojem, a to nejen díky jeho skvělé chuti, ale také potenciálním zdravotním účinkům – vyrábí se totiž z kvašených červených hroznů, takže je plné účinných antioxidantů. Jak ovšem říká odborník Grant Tinsley, obsahuje také poměrně velké množství kalorií a cukru, a proto je důležité, abyste byli s jeho konzumací raději opatrní. Přesto však existují zmínky o tom, že tento jedinečný nápoj vám skutečně dokáže pomoci zhubnout přebytečná kila. 

Červené víno a hubnutí

Červené víno je bohaté na resveratrol a další antioxidanty, které mohou mít příznivý vliv na kontrolu hladiny cukru v krvi, zdraví srdce a zánětlivé reakce těla. Za zmínku stojí především také flavonoidy, které se mimo jiné nachází například i v olivovém oleji a luštěninách – ty jsou obecně spojovány s lepší kontrolou hmotnosti a dalšími pozitivními zdravotními přínosy. Bohužel je však nutné poznamenat, že účinky samotného červeného vína jsou v současné době poměrně nejednoznačné, a proto vědci vyžadují provedení dalších výzkumů. 

Přesto však některé studie na zvířatech skutečně potvrdily, že účinné látky v červeném víně pozitivně působí na hladiny cukru a cholesterolu v krvi a usnadňují shazování kil. Měli byste však brát na vědomí, že pokud chcete získat co nejlepší výsledky, měli byste se zaměřit také na celkovou dietu a pravidelný pohyb. Tyto faktory jsou nezbytné pro udržení zdravé hmotnosti a pohodlného života. 

Pravidla, která byste měli dodržovat

Zde je několik způsobů, jak si můžete vychutnat červené víno pro zdraví, aniž byste se museli obávat jeho negativních dopadů: 

  • Zůstaňte pouze u jedné, maximálně dvou skleniček denně. 
  • Sledujte svůj příjem kalorií – pokud dokážete do svého dne zařadit červené víno a udržet si kalorický deficit, nemělo by to nijak ovlivnit vaše hubnutí. 
  • Vždy volte kvalitní víno, a to nejlépe s nižším obsahem cukru a kalorií. 

Pokud na sobě zpozorujete při pití červeného vína negativní změny, raději se mu chvíli vyhýbejte, abyste mohli porovnat, zda je pro vás skutečně vhodné. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Domácí lék na bázi červeného vína 

Pokud chcete z červeného vína vytěžit maximum, můžete jej smíchat s česnekem a vytvořit tak účinný domácí lék, který vám pomůže odstranit nahromaděný tuk v těle, snížit hladinu cholesterolu a obecně podpořit vaše celkové zdraví. K jeho přípravě budete potřebovat: 

  • 12 stroužků česneku,
  • 0,5 litru červeného vína,
  • skleněnou láhev s uzávěrem.

Postup pro přípravu je velmi jednoduchý. Stačí nejprve česnek oloupat, nakrájet na plátky a poté jej spolu s červeným vínem smíchat ve skleněné nádobě. Tu pořádně uzavřete a nechte ji uležet po dobu dvou týdnů na místě, kam dostatečně svítí slunce (každý den se snažte sklenici protřepat). Po uplynutí této doby směs přeceďte a tekutinu přelijte do tmavé nádoby s víčkem a skladujte ji na tmavém, chladném místě.

Pokud chcete získat co nejlepší účinek, užívejte 1 polévkovou lžíci tohoto sirupu 3x denně po dobu 3 týdnů – na konci měsíce uvidíte výraznou a pozitivní změnu svého zdraví, a to nejen co se týče užšího pasu. 

Jak se červené víno osvědčilo při hubnutí vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články