Odvar z česneku a skořice nastolí v těle pořádek. Srovná krevní tlak a sníží vysokou hladinu krevního cukru

Česnek se používá po staletí jak v kuchyni, tak pro lidovou léčbu různých neduhů. Z tohoto přírodního antibiotika vytěžíte obrovské množství zdravotních výhod.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Česnek se řadí mezi potraviny s úžasnou léčivou silou. Však se také po staletí používal k léčbě nejrůznějších neduhů. V lidové medicíně je oblíbený k zevnímu použití na kuří oka, připravit se z něj dá i mnoho dalších receptů k posílení obranyschopnosti a zdraví celého těla. Dietetička Amy Richter zdůrazňuje, že česnek může fungovat jako prevence proti srdečním chorobám. Ale pozor na předávkování – doporučená denní dávka je 1 stroužek.

Česnek proti nemocem srdce

Vědecká studie, která zkoumala účinky doplňků stravy s česnekem na lidech, došla k závěru, že česnek snižuje vysoký krevní tlak. Doplňkové dávky ale musely být poměrně vysoké, aby dosáhly stejných účinků jako léky proti vysokému tlaku. V přepočtu toto množství odpovídalo zhruba čtyřem stroužkům česneku denně.

Česnek a cholesterol

Kromě efektu na srdeční onemocnění má česnek schopnost snižovat celkový a LDL (špatný) cholesterol. Vzhledem k tomu, že vysoký cholesterol je jedním z rizikových faktorů pro vznik srdečních onemocnění, je jeho snížení a udržování ve zdravých hodnotách více než žádoucí.

Zaženete nachlazení

Ačkoli vědeckých důkazů je málo, lidové léčitelství dosahuje s česnekem úspěchů i bez nich. Česnek dokáže posílit imunitní systém, takže si na vás běžné nachlazení ani chřipka netroufnou. A pokud se přece jen nachladíte, česnek vám pomůže urychlit proces uzdravování o více než polovinu.

Paličky česneku a stroužky česneku iZdroj fotografie: Freepik

Recept, který vás postaví na nohy

Tento recept z česneku využívá jeho antibiotické účinky. Navíc se do něj přidává skořice, která je rovněž skvělý antioxidant s potenciálními účinky proti rakovinnému bujení. Výsledný odvar stabilizuje krevní tlak a sníží hladinu cukru v krvi. Navíc se budete cítit plní života.

Co budete potřebovat?

  • Citrón,
  • 3 stroužky česneku,
  • 3 lusky skořice
  • a 3 sklenice vody.

Postup přípravy:

  1. Do vroucí vody přidejte nadrobno nasekaný nebo nakrájený česnek.
  2. Přidejte rozdrcenou skořici.
  3. Vařte na mírném ohni cca 10 minut.
  4. Odstavte a přidejte šťávu z citronu.
  5. Nechte vychladnout.

Aplikace a dávkování:

Tento odvar pijte každé ráno nalačno po dobu jednoho týdne. Pokud bojujete s nachlazením, mnohem lepší bude tento recept na česnekový sirup.

Jaký je váš oblíbený lidový recept s česnekem?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články