Citronová voda prospěje tělu hned několikrát | JakZdravě.cz

Citronová voda nakopne imunitní systém a urychlí hubnutí. Správná konzumace a čas přípravy svedou s tělem zázraky

Voda se šťávou z citronu dokáže povzbudit lidský organismus a dodá mu také spoustu zdraví prospěšných látek. Vyplatí se ji pít každý den.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Citron obvykle používáme k okyselení černého čaje, omáček i jiných pokrmů. Sušenou kůru z něho přidáváme do kynutého těsta pro lepší vůni. Pravidelné užívání vody s citronem podle odbornice Natalie Olsen, R.D., L.D., ACSM EP-C může prospět našemu organismu hned několikrát. Je to díky vysokému obsahu vitamínů a minerálů, které citron obsahuje.
Zásobárna zdraví prospěšných látek

Citrus limonový je dřevinou, která roste především v subtropech. Jeho domovinou je Indie, Barma nebo Čína. Ovšem při dobré péči si lze citroník vypěstovat i v našich českých podmínkách, a dokonce se i dočkat plodů. Ty jsou bohaté na kyseliny askorbovou (vitamín C) a citronovou, obsahují bioflavonoidy, pektin, provitamín A a vitamín B6. Z minerálů je to především draslík, vápník, hořčík, mangan, železo, zinek či měď.

Teplá voda s citronem na lačno

Protože citron obsahuje spoustu užitečných živin pro tělo, je proto vhodné ho užívat pravidelně. Nejlépe na lačno, když do teplé vody vymačkáte šťávu z půlky citronu. Po noci je organismus dehydrovaný a sklenice vody mu jen prospěje. Citron navíc dodá potřebné minerály a vitamíny. Nic se nemá přehánět, tudíž ten, kdo má problémy s pálením žáhy, se žaludkem, případně se zubní sklovinou, by měl být při pití citronové šťávy opatrný.


iZdroj fotografie: Unsplash
Voda s citronem je nejlepší ráno po probuzení.

Čistější krev i pleť

Citronová voda funguje i jako prevence proti krevním sraženinám, a také napomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Vitamín C současně funguje jako silný antioxidant, jenž omezuje působení volných radikálů v těle. Jeho působením docílíte mladistvěji vyhlížející pleti. Kromě toho je vitamín C výborným prostředkem v boji proti virózám. Rozhodně by tedy neměl chybět v našem jídelníčku zejména v sychravém zimním období, kdy je velkým pomocníkem v posilování imunitního systému.


iZdroj fotografie: Unsplash
Citronová voda napomáhá hubnutí.

Lepší metabolismus a urychlení hubnutí

Kdo se pustil na cestu hubnutí, ten by měl citronovou vodu užívat pravidelně. Vláknina v citronu obsažená napomáhá k nastartování metabolismu. To vede k lepšímu trávení a současně ke shazování kilogramů, které jsou navíc. Trápí-li vás přebytečná kila, která se na vás nabalila v době vánočních svátků, tak po novém roce hurá do hubnutí se sklenicí vody s citronem.

Už jste někdy ochutnali teplou vodu s citronem?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů