Citronová voda nakopne imunitní systém a urychlí hubnutí. Správná konzumace a čas přípravy svedou s tělem zázraky

Voda se šťávou z citronu dokáže povzbudit lidský organismus a dodá mu také spoustu zdraví prospěšných látek. Vyplatí se ji pít každý den.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Citron obvykle používáme k okyselení černého čaje, omáček i jiných pokrmů. Sušenou kůru z něho přidáváme do kynutého těsta pro lepší vůni. Pravidelné užívání vody s citronem podle odbornice Natalie Olsen, R.D., L.D., ACSM EP-C může prospět našemu organismu hned několikrát. Je to díky vysokému obsahu vitamínů a minerálů, které citron obsahuje.

Zásobárna zdraví prospěšných látek

Citrus limonový je dřevinou, která roste především v subtropech. Jeho domovinou je Indie, Barma nebo Čína. Ovšem při dobré péči si lze citroník vypěstovat i v našich českých podmínkách, a dokonce se i dočkat plodů. Ty jsou bohaté na kyseliny askorbovou (vitamín C) a citronovou, obsahují bioflavonoidy, pektin, provitamín A a vitamín B6. Z minerálů je to především draslík, vápník, hořčík, mangan, železo, zinek či měď.

Teplá voda s citronem na lačno

Protože citron obsahuje spoustu užitečných živin pro tělo, je proto vhodné ho užívat pravidelně. Nejlépe na lačno, když do teplé vody vymačkáte šťávu z půlky citronu. Po noci je organismus dehydrovaný a sklenice vody mu jen prospěje. Citron navíc dodá potřebné minerály a vitamíny. Nic se nemá přehánět, tudíž ten, kdo má problémy s pálením žáhy, se žaludkem, případně se zubní sklovinou, by měl být při pití citronové šťávy opatrný.

iZdroj fotografie: Unsplash
Voda s citronem je nejlepší ráno po probuzení.

Čistější krev i pleť

Citronová voda funguje i jako prevence proti krevním sraženinám, a také napomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Vitamín C současně funguje jako silný antioxidant, jenž omezuje působení volných radikálů v těle. Jeho působením docílíte mladistvěji vyhlížející pleti. Kromě toho je vitamín C výborným prostředkem v boji proti virózám. Rozhodně by tedy neměl chybět v našem jídelníčku zejména v sychravém zimním období, kdy je velkým pomocníkem v posilování imunitního systému.

iZdroj fotografie: Unsplash
Citronová voda napomáhá hubnutí.

Lepší metabolismus a urychlení hubnutí

Kdo se pustil na cestu hubnutí, ten by měl citronovou vodu užívat pravidelně. Vláknina v citronu obsažená napomáhá k nastartování metabolismu. To vede k lepšímu trávení a současně ke shazování kilogramů, které jsou navíc. Trápí-li vás přebytečná kila, která se na vás nabalila v době vánočních svátků, tak po novém roce hurá do hubnutí se sklenicí vody s citronem.

Už jste někdy ochutnali teplou vodu s citronem?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Jana Fojtíková

Zobrazit další články