Vzala citron, dala na něj pepř a sůl. Za pár hodin vyřešila hned 9 zdravotních problémů

Pepř, sůl a citron nabízí neuvěřitelně silnou kombinaci, která vám pomůže vyřešit řadu nepříjemných problémů a nemocí. Stačí je zařadit do svého jídelníčku.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Pepř, sůl a citron si získali oblibu zejména v kuchyni, a to zpravidla pro přípravu různých pokrmů. V tradiční medicíně se však tyto skvělé ingredience používali již dávno, a to jako účinná přírodní léčiva proti řadě problémů a nemocí. Každá z těchto potravin totiž disponuje bohatým množstvím účinných látek, které podporují lidské tělo a chrání jej před potenciálním nebezpečím – obzvláště účinně se pak osvědčily v kombinaci a při pravidelné konzumaci. Kromě toho působí velmi rychle a bez jakýchkoliv vedlejších účinků. 

Proti bolesti krku a ucpanému nosu 

Abyste se zbavili bolesti krku, rozmíchejte 1 polévkovou lžíci citronové šťávy, půl lžičky černého pepře a 1 čajovou lžičku soli ve sklenici teplé vody. Tuto směs kloktejte několikrát denně a brzy pocítíte, jak nepříjemné příznaky pomalu mizí. Stejně tak vám tyto účinné potraviny pomohou zbavit se ucpaného nosu – v takovém případě lze ještě do směsi přimíchat skořici, kmín a kardamom, abyste vytvořili silný aromatický mix. K tomu si následně stačí čichnout a během několik vteřin budete mít potřebu neustále kýchat.

Vředy a nevolnost 

Pokud vás trápí vředy v ústech, smíchejte jednu polévkovou lžíci himalájské soli se šálkem teplé vody a po každém jídle si nápojem vypláchněte ústa. Tímto způsobem účinně odstraníte špatné bakterie a urychlíte hojení ran, které se vytvořily. V případě, že vás také trápí nevolnost, přimíchejte ke směsi polévkovou lžíci čerstvé citronové šťávy a čajovou lžičku pepře. Tuto směs poté pijte pomalu, klidně i několikrát denně, dokud se nebudete cítit lépe a nepříjemné pocity nezmizí. 

Snadnější hubnutí

V případě, že vás trápí přebytečná kila, tato účinná směs vás nenechá v nesnázích. Stačí smíchat čtvrt čajové lžičky mletého černého pepře, 2 polévkové lžíce citronové šťávy a lžíci medu ve sklenici teplé vody a poté nápoj vypít. Tímto způsobem skvěle zrychlíte svůj metabolismus, což přispěje k tomu, abyste snadněji spalovali přebytečná kila. Je však také důležité, abyste se zaměřili na pravidelný sport a kvalitní jídelníček, což jsou nezbytné faktory pro udržení zdravé váhy a zdravého života. 

Citronová šťáva a rozkrojené citrony iZdroj fotografie: Depositphotos
Citronová šťáva v kombinaci se solí a pepřem pomáhá léčit řadu nemocí

Astmatický záchvat 

Astmatické záchvaty jsou dalším nepříjemným problémem, který může snadno ovlivnit váš každodenní život. Abyste se jich zbavili, jednoduše smíchejte 10 pepřů, 2 hřebíčky a 15 lístků bazalky a nechte ingredience vařit ve vodě po dobu 15 minut. Poté směs sceďte a uchovávejte jí v uzavíratelné sklenici – jakmile bude studená, přidejte ještě 2 polévkové lžíce medu a v případě potřeby ji ihned použijte. Tuto směs můžete také použít na bolavé zuby (stačí ji nanést nebo nechat chvíli v ústech působit a téměř okamžitě se vám uleví). 

Rýma a nachlazení 

Rýma a nachlazení jsou typické problémy, kterými trpí během zimy téměř každý. Abyste se jich zbavili, stačí vymačkat do převařené vody šťávu z půlky citronu a přidat lžíci medu, vše pořádně zamíchat a tento lék pít několikrát denně – brzy pocítíte, jak nepříjemné pocity ustupují. Citronová šťáva vám také pomůže s krvácením z nosu. Stačí do ní namočit tampon, naklonit hlavu mírně dopředu a počkat několik sekund, dokud se krev nezastaví. Pokud však tato metoda nefunguje, raději se co nejdříve obraťte na svého praktického lékaře. 

Jak se citron, pepř a sůl osvědčily vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články