Domácí čistič střev: Jedna lžíce vyřeší problémy s břichem dříve, než navštívíte lékaře

Od trávicího traktu se často odvíjí celkové zdraví jedince. Abyste ho podpořili, je dobré provést čas od času vhodnou očistu.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Bolesti břicha, problémy s žaludkem či zhoršené zažívání. To vše může být způsobeno nahromaděním toxinů v těle, které negativně ovlivňují celkový trávicí trakt. Můžete se však ochránit vhodnými přírodními prostředky, jako jsou dle lékařky Amy Richter chia semínka, oblíbený citron a řada dalších. Stačí si tedy připravit správnou směs, zařadit ji do svého jídelníčku a velmi brzy si budete moci všimnout pozitivních změn. 

Domácí směs proti zaneseným střevům 

Pokud jste na sobě začali v poslední době pociťovat příznaky, jako je bolest břicha, žaludeční křeče, průjem nebo zácpa, rozhodně byste to neměli nechat být bez povšimnutí. Vaše tělo se vás tím možná snaží varovat před nahromaděním toxinů v těle či jinými vážnými problémy (v krajních případech i před rakovinou). Příznaků se však můžete zbavit velmi snadno, a to prostřednictvím přírodních ingrediencí. Ty budete potřebovat v následujícím množství: 

  • polévková lžíce chia semínek 
  • polévková lžíce citrónové šťávy
  • polévková lžíce medu
  • sklenice vody
chia semínka iZdroj fotografie: Pixabay
Chia semínka v kombinaci s dalšími potravinami nabízí řadu zdravotních přínosů

Samotný postup je poté již velmi jednoduchý. Začněte tím, že nasypete chia semínka do sklenice s vodou a necháte je alespoň hodinu odstát. Jakmile uplyne stanovená doba, opatrně semínka vyndejte a smíchejte se všemi ostatními přísadami. Pokud chcete, můžete směs vložit do mixéru a nechat promixovat, čímž si dle webu Healthline získá lepší konzistenci. Poté už jen stačí konzumovat tuto detoxikační bombu každý den ráno na lačný žaludek. 

i tlusté střevo potřebuje očistu

6 účinných způsobů, jak přirozeně vyčistit tlusté střevo – základní pilíř trávicího traktu a zdravého těla

Za zmínku stojí samotný citron, který pomáhá tělo chránit před viry a bakteriemi, přičemž udržuje dobrou funkci krevního oběhu. Stejně jako chia semínka pak má vysoký obsah vlákniny, která je pro zdraví trávicího traktu nezbytná. Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších zdravotních přínosech citronu a proč ho zařadit do jídelníčku. 

Jak se tato směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články