Staří Indové ho nazývali elixírem zdraví a mládí

Nejlepšími léky jsou často ty, které používali naši předci. Toužíte-li po dlouhém životě prožitém ve zdraví, zapojte do své stravovací rutiny kombinaci česneku a mléka.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Při procházení starých receptů historici zjistili, že jedním z nejběžnějších produktů pro zajištění dlouhého života ve zdraví byla směs mléka a česneku. Což není překvapivé, protože je velmi dobře známo, že česnek je lékem mnoha nemocí. Pravdivost rčení byla potvrzena i moderní vědou. Česnekem spolehlivě vyženete parazity, kteří se bez pozvání usídlili ve vašem těle. Česnekový elixír s mlékem se doporučuje pít pravidelně alespoň jednou týdně, abyste se zbavili nepříjemného problému.

Česnek jako lék na mnoho zdravotních potíží

Od pradávna byl česnek účinný při odstraňování parazitů z těla. Jeho užitečné antiseptické vlastnosti jsou potvrzeny jeho přítomností ve složení mnoha antivirových a wellness receptů. Česnek úspěšně léčí nachlazení a infekční nemoci a právě přítomnost aktivních fytoncidů v česneku má skvělý účinek na likvidaci škodlivých mikroorganismů.

Obsah užitečných minerálů, vitamínů a organických kyselin dělá česnek silným přírodním stimulátorem všech funkcí imunitního systému a vnitřních orgánů. Brání také rozvoji rakoviny. Kromě toho česnek účinně ovlivňuje činnost nervového systému.

Kombinace česneku a mléka

Mléko samo o sobě nevykazuje baktericidní vlastnosti a pomalu se vstřebává trávicím systémem. V kombinaci s česnekem je však pro parazity účinným jedem. Mléčný obsah produktu katalyzuje vlastnosti česneku díky jeho tekuté, ale usazovací konzistenci. Dobře se šíří po celém trávicím traktu a zavlažuje střevní stěny. Mléko chrání trávicí trakt před dráždivým účinkem česneku a obnovuje vnitřní přirozenou mikroflóru trávicího traktu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Česnek s mlékem pro odstranění parazitů z těla lze použít jak v tinkturách, tak ve formě klystýru. Kombinace těchto produktů v tekuté formě se užívá perorálně nebo rektálně. To je užitečné zejména pro děti, které jsou často ohroženy infekcí. Podle starých Indů je spojení česneku a mléka elixírem zdraví a mládí. Sice se nedožijete 200 let, ale můžete si život prodloužit o několik roků a prožít jej ve zdraví. Podle receptu si můžete doma vyrobit nálev proti parazitům.

Recept na česnekový nápoj s mlékem

Nalijte 1 šálek mléka do malého hrnce a dejte na oheň. Zatímco se mléko zahřívá, vezměte 2 stroužky česneku a nasekejte je najemno. Jakmile se mléko začne vařit, přidejte do něj česnek, stáhněte z ohně a přikryjte pokličkou. Po 10 minutách je váš elixír zdraví a mládí hotový. Doporučuje se užívat 1x týdně po 1 sklenici.

Jaké kroky pro delší a zdravější život podstupujete vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články