Jen šálek denně a můžete zapomenout na srdeční choroby a infarkty

Tento jedinečný čaj vás ochrání před mnoha nemocemi a skvěle podpoří vaše zdraví. Jeho příprava vyžaduje pouze jednu nevídanou, avšak levnou ingredienci.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Zdraví srdce a celková obranyschopnost imunitního systému jsou velmi důležité faktory, které vás ochrání před mnoha nemocemi. Ačkoliv existuje mnoho komerčních výrobků, které je dokáží podpořit, většinou se jedná o poměrně drahou možnost a nemusí vždy fungovat přesně tak, jak je uváděno na obalu. Mnohem lépe proto uděláte, pokud se raději obrátíte na přírodní potraviny, jako jsou vlašské ořechy – nikoliv však samotná jádra, ale mezistěny, které se v nich nachází. Jejich konzumace ve formě čaje nabízí neocenitelné zdravotní benefity.

Léčivý čaj z mezistěn jader vlašských ořechů

Čaj z ořechových mezistěn působí proti ucpání věnčitých tepen, srdečním chorobám a dokonce vám pomůže ulevit od horečky. Jedná se navíc o výborný lék, který se doporučuje zejména kuřákům, neboť disponuje účinnými sloučeninami působícími proti možnému poškození nikotinem v organismu. Abyste si jej připravili, stačí si zakoupit několik vlašských ořechů ve skořápce – musí být celé, neboť právě v takové podobě jadérka obsahují potřebné mezistěny.

Jakmile je získáte, otevřete je pomocí vhodného nástroje, oddělte jadérka, rozpulte je a tvrdou mezistěnu, která se v nich nachází položte stranou. Postačí vám zhruba čtyři až pět přepážek, které stačí po ránu zalít horkou vodou a připravit si z nich horký nálev. Ten je nevhodnější pít na lačný žaludek, a to nejlépe každý den. Právě tímto způsobem si totiž zajistíte správnou regulaci krevního tlaku a ochranu před bolestmi na hrudi. Mimo jiné vám tento jedinečný přírodní nápoj pomůže také při teplotě, přičemž zlepšení pocítíte již po prvním šálku. 

Do jídelníčku můžete přidat i samotné vlašské ořechy 

Do svého jídelníčku byste však měli také přidat samotná jadérka vlašských ořechů, protože jsou nejen chutným pokrmem, ale také disponují mnoha benefity pro lidské zdraví. Jsou především bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin, vlákniny, vitamínů, minerálů a dalších živin, které jsou nezbytné pro podporu celkového zdraví těla a ochranu před nebezpečnými nemocemi – skvěle vám například pomohou snížit riziko srdečních onemocnění. 

iZdroj fotografie: Freepik

Vlašské ořechy jsou známé také pro svůj obsah zdravých tuků, které přispívají ke snižování hladiny cholesterolu a zlepšují zdraví cév – stejně tak však chrání organismus před zánětlivými procesy. Za zmínku stojí také vysoký obsah antioxidantů, jako je například vitamín E. Ty pomáhají chránit buňky před poškozením volnými radikály a mohou snížit riziko vzniku některých chronických onemocnění, včetně rakoviny.

Nedílnou součástí této lahodné potraviny jsou pak také minerály, včetně hořčíku, železa a zinku, které podporují zdraví kostí a svalů, obranyschopnost imunitního systému a tvorbu červených krvinek. Zahrnutí vlašských ořechů do vyvážené stravy může tedy přinést mnoho výhod pro zdraví. Měli byste však brát na vědomí, že není vhodné konzumovat je v přílišném množství, protože mají také vysoký obsah kalorií. Doporučená denní dávka je přibližně 30 gramů, což je asi jedna malá hrstka.

Jak se tento čaj osvědčil vám?

Zdroj: Zdrave.to
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články