Když to vypijete, stane se zázrak: Namočte rozinky do vody, nechte je 24 hodin odstát a kvalitní lék je na světě

Rozinky nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Pokud je však namočíte do vody a necháte odstát, jejich účinky budou ještě efektivnější.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud nemáte rádi hrozny ani rozinky, ale přesto chcete využít zdravotní účinky tohoto lahodného ovoce, můžete si z připravit léčivou vodu, která má mimo jiné také úplně jinou chuť. Dále pak podporuje lidské tělo v mnoha směrech, a to zejména co se týče lepšího krevního oběhu, podpory imunitního systému a prevence rakoviny tlustého střeva. Stačí nápoj zařadit do svého pravidelného jídelníčku a příznivé změny na sobě rozpoznáte již během několika dní. Příprava je navíc velmi jednoduchá a nestojí skoro nic.

Zdravotní přínosy rozinek 

Rozinky jsou lahodné a šťavnaté ovoce, které nabízí mnoho zdravotních přínosů, jako je například:

 • Podpora zdraví srdce: Obsahují resveratrol s protizánětlivými vlastnostmi, který podporuje zdraví cév a snižuje riziko srdečních chorob.
 • Antioxidanty: Jsou bohaté na antioxidanty, jako jsou flavonoidy, polyfenoly a vitamin C, které pomáhají neutralizovat volné radikály a chrání buňky před poškozením. 
 • Zdravější kůže: Obsah vitaminu C v rozinkách podporuje tvorbu kolagenu, který udržuje zdravou a mladistvou pokožku. 
 • Lepší trávení: Jsou bohaté na vlákninu, která podporuje zdravé trávení a reguluje stolici. Stejně tak vás udrží syté a podpoří vaši zdravou střevní mikroflóru.
 • Podpora imunitního systému: Antioxidanty obsažené v ovoci výrazně posilují imunitní systém a pomáhají tělu bojovat proti infekcím a nemocem.
 • Snížení krevního tlaku: Některé studie naznačují, že konzumace rozinek pomáhá snižovat krevní tlak, což je prospěšné pro zdraví srdce a cév.
 • Regulace hladiny cukru v krvi: Mají nízký glykemický index, což znamená, že příliš neovlivňují hladinu cukru v krvi. 

Kromě konzumace rozinek však existují další užitečné způsoby, jak získat veškeré jejich vlastnosti, a to přípravou léčivé vody. Její chuť je naprosto odlišná, a pokud ji budete pít pravidelně, posunete vaše zdraví na novou úroveň.  

iZdroj fotografie: Unsplash

Rozinková voda pro lepší zdraví 

Pokud chcete vytěžit z rozinek co nejvíce, ale nemáte jejich chuť příliš v lásce, nabízí se jednoduchá rozinková voda. Jedné, co musíte udělat, abyste ji získali, je koupě prospěšného ovoce a jeho svaření ve vodě. Toto je navíc ideální způsob konzumace pro ty, kteří nemají rádi chuť rozinek – výsledná tekutina je naprosto lahodná a vůbec nepřipomíná typickou chuť potraviny. Mezi nejzajímavější vlastnosti léčivého nápoje také patří: 

 • podporuje odchod nečistot a odpadů z orgánů
 • je plný vitamínů a minerálů
 • napomáhá detoxikaci jater
 • podporuje dobré trávení potravy

Recept vypadá následovně

 • Nejprve si připravte šálek rozinek a zahřejte 750 mililitrů vody – snažte se však, aby tekutina nedosáhla bodu varu. 
 • Jakmile budete připraveni, zalijte rozinky horkou vodou, nechte je 15 minut odležet a poté sceďte a promyjte čistou vodou o pokojové teplotě.
 • Do hrnce nyní nalijte 1 litr přefiltrované vody, uvařte a poté tekutinu nalijte do misky s hrozny. Směs nechte 24 hodin odležet v lednici a druhý den vypijte.

Pro získání co nejlepších výsledků pijte tento léčivý nápoj každý den po dobu dvou, maximálně 3 týdnů. Poté si dejte alespoň týdenní pauzu.

Jak se tento léčivý nápoj osvědčil vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články