Už žádná infekce močových cest, hravě si s ní poradí ingredience, kterou má doma každý

Pokud vás trápí infekce močových cest, zaměřte se na konzumaci této ingredience. Ještě lépe funguje v kombinaci s dalšími přírodními léčivy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Infekce močových cest je nepříjemný problém, se kterým se potýkají z velké části ženy, a to každého věku. Pokud přepadla i vás, nemusíte však nutně užívat drahé prostředky či léky plné chemie pro zmírnění svých příznaků. Mnohem účinněji vám dokáží pomoci obyčejné brusinky, které dle lékařky Kim Rose-Francis disponují řadou zdravotních přínosů. Léčba bude poté ještě efektivnější, pokud je smícháte s dalšími přírodními léčivy. 

Brusinkový čaj proti infekcím močových cest  

Sušené brusinky nabízí nespočet zdravotních benefitů pro lidské zdraví, a to zejména co se týče podpory močových cest. Jakmile je tedy zařadíte do svého jídelníčku, výrazně tím snížíte riziko vzniku vážných onemocnění, jako je infekce této oblasti či jiné potíže. Aby byly jejich účinky co nejsilnější, můžete si z nich připravit čaj a do něj přidat další účinné ingredience. Ten poté stačí začít pravidelně konzumovat a problémy budou pryč. 

Teplý brusinkový čaj působí na organismus uklidňujícím dojmem, mnoha ženám dokonce pomůže při menstruačních problémech. Samozřejmě je důležité poznamenat, že pokud trpíte vážným onemocněním či užíváte silné léky, rozhodně byste se měli před zahájením jeho konzumace podle serveru Healthline poradit se svým praktickým lékařem. Ten vám řekne, zda je to pro vás vhodné či nikoli. Pro přípravu budete potřebovat následující ingredience: 

Brusinky iZdroj fotografie: Pexels
Brusinky pomáhají léčit infekce močových cest a výrazně podporují lidské zdraví
  • hrst sušených brusinek
  • polévková lžíce ibiškového čaje
  • polévková lžíce sušených a nasekaných šípků 
  • čajová lžička kvalitní skořice
  • pokud chcete, můžete přidat nakrájená sušená jablka
sušené či čerstvé brusinky

Jíst, či nejíst sušené brusinky? Podporují metabolismus a hubnutí, ale nadměrná konzumace je pro tělo škodlivá

Samotná příprava je poté již velmi jednoduchá. Všechny ingredience stačí smíchat v jedné nádobě (pozor, aby byla uzavíratelná) a poté si ze směsi v případě potřeby připravit čaj. Stačí ho nechat vařit na mírném ohni zhruba pět minut a nechat louhovat dalších deset. Nyní už ho stačí přecedit a osladit medem, který dodá vašemu zdraví další zajímavé zdravotní benefity, jak jsme na webu JakZdravě již dříve uváděli. 

Jak se čaj osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články