Pečený česnek ozdraví během jednoho dne celé tělo

Česnek patří k účinným přírodním lékům, které dokážou pročistit vaše tělo za velmi krátkou dobu od konzumace. Je jedno, jestli bude pečený nebo syrový, obě formy účinkují.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Česnek je známý jako přírodní antibiotikum, ale výhod pro zdraví má mnohem více. Rozhodně byste ho neměli vynechávat ze svého jídelníčku. Když sníte česnek, už za 24 hodin se dostaví jeho léčivý účinek. Praženého nebo pečeného česneku můžete zkonzumovat až šest stroužků denně, syrových se doporučuje maximálně tři.

Cesta česneku vaším tělem

Nejprve se dostane do žaludku, kde se z něj vstřebávají živiny do těla. Po dvou až čtyřech hodinách začíná ničit choroboplodné buňky. Po čtyřech až šesti hodinách rozproudí metabolismus. Vylučují se z těla přebytečné tekutiny a tuky. Po šesti až sedmi hodinách přichází na řadu antibakteriální účinky, které likvidují bakterie ve vašem těle.

Po šesti až deseti hodinách už je česnek natráven a živiny z česneku jdou přímo do buněk, které si je nyní zpracovávají. No a po deseti až dvaceti čtyřech hodinách je provedena celotělová hloubková očista, která posílí imunitu, zpevní kosti a sníží vysoký krevní tlak.

Výhody pravidelné konzumace česneku

Když budete jíst česnek pravidelně, podpoříte tím imunitní systém, zvýšíte pravděpodobnost, že se u vás nevyskytnou srdeční onemocnění, a tím pádem si prodloužíte život. Navíc to budou plnohodnotné roky života navíc, protože česnek má pozitivní účinky proti demenci a Alzheimerově chorobě. Proto se nebojte česnekového dechu a zařaďte ho do svého jídelníčku.

Rozloupaný česnek na podnose a jednotlivé stroužky na stole iZdroj fotografie: Freepik

V jaké úpravě konzumovat česnek?

Česnek se doporučuje jíst pečený i nepečený. Může se jíst během celého roku. Jeho pravidelnou konzumací zabráníte vzniku mnoha nemocí, ale pomůže vám zkrátit dobu nemoci při běžném nachlazení a zmírnit jeho příznaky. Pečený česnek má výhodu, že vám po něm nevychází tak výrazný česnekový odér z úst, jako kdybyste jej snědli syrový.

Z česneku si můžete připravit také řadu lidových receptů. Ať už se jedná o tinkturu pro zevní použití nebo o odvar z česneku ke snížení tlaku, česnek má na poli péče o zdraví skutečně co nabídnout.

V jaké úpravě máte rádi česnek vy?

Zdroj: Zdrave.to
Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články