Konec boje s nespavostí, kašlem nebo obezitou. S častými problémy si poradí jediná surovina

Tato přírodní surovina si hravě poradí s nespavostí, kašlem a řadou dalších problémů. Stačí ji zařadit do svého pravidelného jídelníčku.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Kmín je velmi účinné přírodní léčivo, které nabízí řadu zajímavých benefitů pro lidský organismus. Zařadit ho můžete do vybraných pokrmů, pečiva nebo si z něj také připravit účinný čaj. Pro získání maximálního účinku je podle lékaře Matthew Thorpe nejlepší konzumovat ho naprosto každý den. Tímto způsobem mimo jiné alkalizujete svůj organismus, detoxikujete trávicí systém a také podpoříte svůj imunitní systém. 

Kmín a lidské zdraví 

Pravděpodobně tím nejzajímavějším zdravotním přínosem kmínu je jeho pozitivní účinek na trávení. Velmi dobře totiž pomáhá alkalizovat organismus a snižovat tak jeho kyselost. Tím mimo jiné výrazně snižuje riziko refluxu a dalších nepříjemných problémů, jako je nevolnost, nadýmání a plynatost. Stačí přitom smíchat trochu mletého prášku s pepřem, zázvorem a lžičku této směsi vhodit do sklenice s vodou. Nápoj promíchejte a pijte ráno. 

Kmín a dřevěná lžíce v misce iZdroj fotografie: Depositphotos
Kmín podporuje zdraví organismus a chrání tělo před nemocemi

Velmi dobře kmín působí také proti kašli, nachlazení, a dokonce vám pomůže zhubnout. I v tomto případě se nejlépe osvědčil ve formě čaje, který si můžete připravit svařením několika kmínových semen. Tekutinu, která vám poté zbyde, pijte ještě teplou a velmi brzy začnete pociťovat patřičnou úlevu od nepříjemných příznaků. Na webu JakZdravě jsme také psali o zajímavých zdravotních přínosech semínek černého kmínu.

Odhalte skvělé účinky kmínu

Už žádné problémy se spaním 

Jak také uvádí server WebMD, toto aromatické koření si dokáže hravě poradit s anémií, vysokými hladinami cukru a nespavostí. Pokud chcete opět klidně odpočívat, rozdrťte jeden zralý banán, přidejte půl lžičky opečeného prášku z kmínu a směs konzumujte těsně před spaním. Z dlouhodobého hlediska vám pak také pomůže detoxikovat tělo od nahromaděných toxinů a nečistot, což je obzvláště prospěšné pro funkci jater. 

Jak často jíte kmín vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články