Stačí natrhat a zalít olejem: Na první pohled plevel, ve skutečnosti silný lék

Jetel nabízí nespočet benefitů pro lidské zdraví. Stačí ho začít správně užívat a brzy si všimnete pozitivních změn.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Jetel luční patří mezi velmi účinné bylinky, které nabízí nespočet zdravotních přínosů. Stačí ho zařadit do svého každodenního jídelníčku a brzy si budete moci všimnout zajímavých změn, včetně například lepší pleti a snadnějšího trávení. Je samozřejmě důležité, abyste ho užívali správně, neboť jen tak vám dle lékařky Katherine Marengo poskytne maximum zdravotních přínosů 

Jetel a jeho nejzajímavější zdravotní přínosy 

Zdravotní přínosy jetelu jsou výsledkem obsažených složek, které ovlivňují téměř všechny tělesné funkce. Pokud ho tedy zařadíte do svého jídelníčku, můžete se těšit na řadu zdravotních přínosů, a to zejména co se týče žen. Právě ony se mohou těšit na zmírnění příznaků menopauzy a přechodu, přičemž jeho pravidelné užívání dokonce v některých případech dokáže ochránit tělo před nebezpečnou rakovinou. 

Čistá a zdravá pokožka iZdroj fotografie: Depositphotos
Jetel podporuje zdraví pokožky a vyživuje ji

Rovněž jetel udržuje pevnou pleť, zbavuje jí vrásek a vyživuje ji, aby zůstala krásná a mladistvá. V takovém případě ho můžete dle serveru WebMD aplikovat zevně, a to prostřednictvím léčivé tinktury. Tu si můžete zakoupit ve speciálním obchodě nebo si ji připravit převařením bylinky a následným smícháním roztoku s nosným olejem.  

Pročistit krevní cévy zvládne v pohodlí domova každý přírodní cestou. Infúze z jetelových kvítků nikdy nezklame

Jetel luční můžete pak užívat také ve formě čaje, kdy se osvědčil zejména proti zažívacím potížím. Ten si připravíte tak, že 2 lžičky sušených kvítků zalijete 250 mililitry horké vody a necháte 5 až 10 minut louhovat. Nakonec ho už stačí scedit a pít třikrát denně čerstvý, neboť právě tímto způsobem získáte jeho maximální účinek. Na webu JakZdravě jsme také psali o další zajímavé bylince, která nabízí zajímavé přínosy pro lidské zdraví.

Jak se jetel osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články