Pročistit krevní cévy zvládne v pohodlí domova každý přírodní cestou. Infúze z jetelových kvítků nikdy nezklame

Název tohoto článku může možná u někoho vyvolat představu, jak doma čistí zanesené kanalizační potrubí. Budete však překvapení tím, že tam jistá podoba opravdu je.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I my se musíme přičinit o to, abychom své cévy měli co nejvíce průchozí, čisté a nezanesené. Neprůchodnost cév je zapříčiněna ukládáním tuku, především cholesterolu na stěnách cév. Krev tedy proudí obtížněji. Nedostatek krve znamená nedostatek kyslíku, který představuje zvýšené riziko vzniku zdravotních problémů, které nás mohou rychle ohrozit na životě. Mezi ně patří např. mozková mrtvice. Nyní se podíváme na to, jak cévy doma čistit.

Přehodnoťte životní styl

Jezte potraviny obsahující nenasycené tuky. Jedná se o jakékoli ořechy, slunečnicová a dýňová semínka, ryby a rybí olej nebo rostlinný olej. Pomozte odstranit cholesterol a zlepšit metabolismus pomocí mořských plodů, obilovin, bobulí, zelené zeleniny a ovoce, kurkumy a čaje. Také hodně omezte smažená jídla, uzeniny a cukrovinky.

iZdroj fotografie: Unsplash

Léčba lidovými metodami a bylinami

Asi nejznámějším lékem je alkohol. Mluvíme ale o malém množství alkoholu. To znamená přibližně 30-50ml/den, ne více.

Česnek je jedním z léků na léčbu mozkových cév. Pomáhá zbavit se přebytečného cholesterolu v krvi, čistí cévy a snižuje krevní tlak. Jednu hlavičku česneku rozdrtíme do kašovité konzistence, tu zalijeme olejem (200ml) a směs necháme stát 24 hodin. Poté přidáme lžičku citronové šťávy a užíváme lžíci denně každé ráno. Doba léčby bude asi 3 měsíce.

Infuze jetelových kvítků pomůže účinně rozšířit a očistit mozkové cévy. K jeho přípravě je potřeba vzít jednu lžíci drcených kvítků a sklenici vody. Umístěte květy jetele do termosky, přidejte 1 šálek vroucí vody. Zavřete nádobu a počkejte 1 hodinu. Po uplynutí této doby nálev přeceďte. Tento lék by měl být užíván 4x denně, půl hodiny před jídlem.

iZdroj fotografie: Unsplash

Jak rozšířit a posílit krevní cévy

Zúžení tepen může být léčeno specifickými léky a léčbami. Současně je nutné identifikovat příčinu tohoto stavu a předcházet ateroskleróze a hypertenzi. S poklesem průtoku krve o 20-30% lékaři volí lékovou terapii. Mimo jinéí doporučují speciální dietu s potravinami, které rozšiřují krevní cévy.

Zdroj: Mayo Clinic

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články