Jak na bolest kloubů: Úlevu slibuje kombinace jablečného octa a medu

Bolest kloubů je nepříjemný problém, který vám dokáže velmi snadno narušit každodenní život. Kombinace jablečného octa a medu vám však přinese rychlou úlevu.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Bolest kloubů a svalů je poměrně častý problém, který vám dokáže velmi snadno znepříjemnit život, a to zejména co se týče schopnosti pohybu a vykonávání některých činností. Pokud se s těmito příznaky potýkáte i vy, nemusíte však podle lékařky Kim Chin užívat komerční léky plné chemikálií nebo neustále navštěvovat profesionály, aby vám pomohli. Skvěle vám totiž postačí připravit si jedinečnou léčivou směs z jablečného octa a medu, která vám již při prvním použití poskytne nezaplatitelnou úlevu, a to zcela přirozeně a za pár korun. 

Jablečný ocet a med 

Jablečný ocet je oblíbeným domácím prostředkem, který lidé používají již po staletí při vaření a v přírodní medicíně. V současné době si však získává čím dál větší oblibu i v moderní medicíně, a to díky jeho jedinečným zdravotním vlastnostem, včetně antimikrobiálních a antioxidačních účinků – obzvláště účinně se pak také osvědčil při snižování bolesti kloubů a svalů, hubnutí, regulaci cholesterolu a cukru v krvi a zlepšení příznaků cukrovky. Pokud jej však navíc smícháte s medem, jeho účinek může být mnohem silnější.

Med je totiž také od pradávna považován za jedno z nejúčinnějších přírodních léčiv, které nabízí především uklidňující účinek, protizánětlivé vlastnosti a dlouhou řadu antioxidačních sloučenin. Pokud si tedy z těchto dvou jedinečných ingrediencí připravíte správnou směs a tu následně aplikujete na bolavé místo, pocítíte úlevu již během několika minut. Samozřejmě je důležité proces opakovat 3 dny po sobě, abyste zabránili dalším příznakům – poté je vhodné dát si pauzu, aby si vaše tělo na účinné látky příliš nezvyklo. 

Jedinečný recept pro úlevu od bolesti kloubů 

Pokud vás tedy již nějakou dobu trápí bolest kloubů či svalů a žádné komerční výrobky vám již nepomáhají, můžete vyzkoušet tento starý recept, který vám uleví již během první aplikace – kúra by však neměla trvat déle než tři dny, neboť by si vaše tělo mohlo zvyknout na jeho podpůrné vlastnosti. K přípravě tohoto domácího léku proti bolestem budete potřebovat následující ingredience:

  • 100 gramů mouky
  • 100 gramů medu
  • 100 gramů jablečného octa
  • 100 gramů kvalitní vodky
iZdroj fotografie: Freepik

Všechny přísady smíchejte večer před spaním ve vhodné nádobě a nechte je půl hodiny odstát – směs by měla být mírně hustá, ale ne příliš řídká (pokud je příliš řídká, můžete přidat ještě trochu mouky). Jakmile uplyne stanovená doba, roztáhněte směs na tenké těsto a nakrájejte na proužky. Ty poté omotejte kolem bolavých částí těla, poté je zabalte do plastové fólie a nechte je působit přes noc. Postup opakujte každý večer tři noci po sobě. 

Směs pomáhá ničit škodlivé bakterie

Léčivá směs je také skvělý způsob, jak ochránit postižené místo před choroboplodnými zárodky, včetně bakterií. Nemusíte se proto obávat žádného zánětu a dalších nepříjemných příznaků, které by se mohly objevit spolu s bolestí. To je také důvod, proč se tradičně ocet používá k čištění a dezinfekci, léčbě plísní nehtů, vší, bradavic a ušních infekcí. I samotný Hippokrates, otec moderní medicíny, používal tento jednoduchý domácí prostředek k čištění ran již před více než 2 000 lety.

Jak se léčivá směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články