Tinktura na bázi česneku pomůže při ateroskleróze, snížené mozkové činnosti a chronické únavě

Česnek je velmi silné přírodní léčivo, které nabízí řadu užitečných zdravotních přínosů pro lidské tělo. Obzvláště účinně se však osvědčil ve formě tinktury.

i Zdroj fotografie: N509FZ / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Česnek je v mnoha kulturách považován díky svému obsahu užitečných složek za jedno z nejsilnějších přírodních léčiv. Pomůže vám například detoxikovat tělo od nahromaděných toxinů, posílí vaše cévy a především vás podle odbornice Katherine Marengo dokáže ochránit před snižováním mozkových funkcí a s nimi spojenými nemocemi, jako je například deprese nebo ztráta paměti. Obzvláště účinně se však osvědčil ve formě léčivé tinktury, jejíž příprava vyžaduje pouze 2 levné, ale zato velmi silné ingredience.

Česnek a lidské zdraví

Pokud si chcete zajistit věčné zdraví a dlouhý život, je nezbytné dbát na svůj každodenní jídelníček. Existuje totiž mnoho rostlinných potravin, které kromě skvělé chuti disponují řadou užitečných zdravotních přínosů, a právě česnek patří mezi ty nejlepší z nich. Jeho obsah tvoří z velké části účinné sloučeniny a antioxidanty, které podporují lidské tělo v mnoha směrech, a to jak z fyzického, tak i psychického hlediska. Jeho pravidelná konzumace vás například pomůže ochránit před: 

 • rozvojem aterosklerózy
 • sníženou mozkovou činností
 • senilní hluchotou
 • chronickou únavou
 • zpomalení funkce střev
 • obezitou a nadváhou
 • srdečními chorobami, včetně infarktu myokardu

Stejně tak stojí za zmínku, že toto účinné přírodní léčivo podporuje duševní schopnosti a aktivitu a zlepšení celkové pohody – pokud jej přidáte do svého každodenního jídelníčku, dokonce vám může pomoci zbavit se depresí, úzkosti a dalších nepříjemných problémů. Abyste z něj však mohli vytěžit maximum, je vhodné konzumovat jej ve formě léčivé tinktury.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Léčivá tinktura pro mnoho účelů 

Abyste mohli vytěžit z česneku co nejvíce, můžete si z něj připravit léčivou tinkturu. K její přípravě budete potřebovat 350 gramů rozdrceného česneku (k jeho rozdrcení však použijte dřevěný nebo keramický hmoždíř, nikoliv kovové nástroje) a půllitrovou láhev 96 procentního alkoholu. Jakmile získáte potřebné ingredience, stačí je smíchat ve vhodné nádobě a poté nechat louhovat 10 dní mimo dosah světla. Po uplynutí stanovené doby tinkturu přeceďte přes síto do tmavé láhve s alkoholem a poté ji můžete začít užívat následujícím způsobem: 

 • První den vypijte 1 kapku ráno, 2 kapky během oběda a 3 kapky večer.
 • Druhý den začněte se 3 kapkami ráno, 4 kapkami během oběda a 5 kapkami před večeří.
 • Třetí den vypijte 5 kapek ráno, 6 kapek během oběda a 7 kapek večer.
 • Čtvrtý den léčby začněte se 7 kapkami tinktury, 8 v době oběda a 9 večer.
 • Pátý den začněte s 10 kapkami po ránu, 11 kapek tinktury vypijte během oběda a 12 kapek večer.
 • Šestý den užijte 15 kapek ráno, 14 kapek během oběda a 13 večer.
 • Od sedmého dne je důležité začít množství tinktury snižovat o jednotku až do desátého dne léčby – sedmý den by tedy měl vypadat jako pátý, osmý jako čtvrtý atd.
 • Od jedenáctého dne poté začněte učívat 25 kapek tinktury třikrát denně, a to nejlépe zředěnými 50 miligramy mléka. Takto postupujte dokud vám tinktura nedojde.

Je ovšem důležité poznamenat, že se tento druh léčby nedoporučuje osobám, kteří trpí překyselením žaludku, gastritidou a žaludečními vředy. Vzhledem k obsahu alkoholu není také vhodná pro děti, těhotné ženy a kojící matky. 

Jak se tato tinktura osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům