Lepší pokožka, zdravější klouby i regenerace organismu. To vše dokáže zázračný bobkový list

Ušlechtilý vavřín, běžně známý jako bobkový list, má mnoho pozoruhodných vlastností. Dá se využívat nejen na vaření, ale umí také účinně očistit tělo od toxinů, pomoci zhubnout a zmírnit nemoci spojené s bolestmi kloubů nebo cukrovkou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vavřínový olej má také mimořádně příznivý účinek na naši pokožku a vlasy, podporuje léčbu akné a předchází vypadávání vlasů. Rozhodně se tedy vyplatí naučit se s touto mocnou bylinku pracovat a využívat ji co možná nejčastěji.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Vavřínový olej lze připravit velmi snadno

Osvěžte se vavřínovým čajem

Vyzkoušejte třeba chutný čaj z bobkového listu budete potřebovat jen:

  • 5 g sušeného bobkového listu
  • šálek vroucí vody

Listy dejte do sklenice a zalijte je vroucí vodou. Nechte směs louhovat asi 5 minut, než získá hezký zlatavý nádech. Poté jej nechte mírně zchladnout a pijte. Dávkujte jej po malých doušcích. Takový čaj je možné pít denně jako prevenci a součást pitného režimu.

Využijte sílu odvaru

Pokud ale chcete něco silnějšího, co vám prospěje i jako léčba při akutních obtížích, zkuste si připravit následující silný odvar. Budete potřebovat ty samé ingredience:

  • 5 gramů sušeného nebo i čerstvého bobkového listu
  • vodu
iZdroj obrázku: Pixabay.com
Bobkový list prospěje zdraví a podpoří vaši krásu

Tentokrát však dejte vodu vařit do hrnce a do vroucí vody poté přidejte listy vavřínu. Několik minut je povařte. Poté stáhněte z plamene a nechte vavřín ještě asi půl hodiny odstát. Následně tekutinu sceďte a nechte v láhvi zcela vychladnout. Tento silný odvar může být aplikován zvenčí, třením nebo vytvářením obkladů na bolavé klouby. Dále jej můžete použít jako mazání na zánětlivá ložiska akné nebo na svědivou pokožku hlavy.

Podpora sluchu

Pokud vás trápí špatný sluch nebo tinnitus, vyzkoušejte tuto ušní napářku. Několik vavřínových listů zalijte 0,5 l vroucí vody a nechte je 10 minut louhovat v zakryté nádobě. Následně se nad horký hrnec nakloňte a vavřínovou páru si zaveďte do ucha pomocí kornoutu připraveného z tužšího papíru. Zkuste vydržet alespoň 15 minut. Pozor ale na opaření, je nutné být opatrný.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články