Pouhé čtyři mandle stačí přes noc namočit a ráno po snědení pozorovat blahodárné účinky - JakZdravě.cz

Pouhé čtyři mandle stačí přes noc namočit a ráno po snědení pozorovat blahodárné účinky

Mandle se v současnosti řadí mezi superpotraviny a neměly by chybět na žádném jídelníčku. Jejich přínos pro lidské zdraví je nepopíratelný a jednoduchým trikem se dá znásobit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ořechy by neměly chybět v žádném jídelníčku a jejich pravidelný příjem má mnoho pozitiv. Stejně jako vlašské ořechy, pekany nebo makadamové ořechy jsou plné zdravých tuků a tělu jen prospívají. Stačí hrstka denně a velice brzy se dostaví první výsledky. Díky chytrému a časově nenáročnému triku je možné dostat z mandlí ještě více minerálů a vitamínů. Chuť zůstane stejná, jen prospěšných látek bude mnohem více.
Nenechte se ochuzovat o vitamíny

Suchá mandlová slupka je jemná, lehce nahořklá, křupavá a obsahuje látku, která zpomaluje chemické reakce. Během konzumace tak zbytečně brání vstřebávání zdravých a výživných látek, kterých jsou mandle plné. Stačí je přes noc namočit, ideálně na osm až dvanáct hodin. Proces se obrátí a všechno, co mandle obsahují, se mnohem snáz dostane do organismu a blahodárně na něj zapůsobí.


iZdroj fotografie: Unsplash

Čím jsou mandle prospěšné?

Mezi ořechy mandle vynikají. Pro velký podíl fosforu chrání kosti a předchází vzniku osteoporózy. Jsou bohaté na vápník a vitamín E a regulují hladinu cholesterolu. Riboflavin v kombinaci s L-karnitinem posiluje funkce mozku a snižuje riziko Alzheimerovy choroby. Vysoký obsah hořčíku má blahodárný vliv na srdce, cévy a krevní tlak. Brání hlavně jeho nebezpečnému kolísání.


iZdroj fotografie: Unsplash

Snadné, ale účinné

Mandlí sice není nikdy dost a ani jejich zvýšená konzumace neohrozí zdraví člověka, ale pro pozitivní vliv na lidský organismus stačí pouhé čtyři mandle. Ideální je proces, kdy se večer i ve slupce namočí do misky s vlažnou vodou a ráno nalačno sní. Tak se do těla dostanou všechny prospěšné látky.

Na stejném principu fungují téměř všechny druhy ořechů. Mandle jsou však v našich podmínkách nejdostupnější a nejchutnější. Rozdíl mezi těmito suchými a namočenými plody je rovněž nejmarkantnější.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů