Byla na pokraji smrti, pak z jídelníčku vyřadila tuto potravinu. Ulevilo se jí už během pár dní

Žena se každý den strachovala z toho, kdy přijde její konec. Poté, co však vyřadila jednu potravinu ze svého jídelníčku, riziko se výrazně snížilo.

žena kašle i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Jessica Bin (28 let) trpí vzácnou dědičnou chorobou zvanou cystická fibróza plic. Touto nemocí trpí od dětství, a proto je zvyklá s ní denně bojovat – a to například tak, že každý den musí užívat obrovské množství léků a nejméně 4 000 kalorií, které její tělo musí přijmout, jinak by jí mohly selhat plíce. Mladá žena se často cítila na pokraji smrti, což bohužel potvrzovali i její lékaři. Poté však dostala doporučení, aby vyřadila jednu potravinu ze svého jídelníčku, a záhy se začalo vše zlepšovat.  

Nebezpečné onemocnění 

Jessica a její rodina bojovali se zákeřnou nemocí několik let, ale situace se čím dál více začala zhoršovat. Jednoho dne jí dokonce lékaři oznámili, že plíce fungují pouze na 30 % a že pravděpodobně selžou, takže bude muset co nejdříve podstoupit transplantaci. To nutilo žít mladou ženu a její nejbližší v neustálém strachu, neboť museli čekat na nejhorší – neustále proto byli připraveni pro případ, že by její plíce selhaly. I v těchto těžkých chvílích se však Jessica rozhodla zpečetit svou lásku se svým přítelem.  

Jelikož nechtěla čekat, až se její případ zhorší natolik, že nebude schopná nic dělat, z nemocničního lůžka zařizovala věci na svatbu, plánovala oslavu a organizovala ji, protože věděla, že je to možná naposledy – tehdy však ještě netušila, že právě tato svatba jí zachrání život. Jakmile totiž došlo k velkému večeru, mladá žena se seznámila s otcem fotografa, který se zbavil vážných zdravotních problémů tím, že ze své stravy vyřadil cukr. Ačkoliv jí to přišlo zprvu absurdní, řekla si, že za pokus nic nedá, a tak přestala jíst cukr také. 

Po uplynutí nějaké doby se Jessica skutečně začala cítit lépe a podle doktorů jí již dokonce nehrozilo selhání plic – i její samotný stav byl čím dál lepší a dnes už opět žije normálním životem. Nemoc sice nevyléčila ani se jí nezbavila, ale díky tomu, že přestala jíst cukr, se cítí lépe a s cystickou fibrózou bojuje mnohem snadněji. Žena proto dnes připomíná všem pacientům s podobnou nemocí, aby vyzkoušeli tento trik také a poté uvidí, že skutečně funguje. 

iZdroj fotografie: Pexels

Vyřazení cukru nabízí mnoho přínosů 

Ačkoliv si to mnozí neuvědomují, vyřazení nadměrného příjmu cukru z jídelníčku může mít mnoho pozitivních účinků na zdraví. Mezi ty nejzajímavější z nich patří:

  • Snížení rizika obezity: Cukr obsahuje velké množství prázdných kalorií, které mohou přispět k nadměrnému přírůstku váhy a obezitě. 
  • Zdraví srdce: Nadměrná konzumace cukru zvyšuje riziko srdečních chorob a vysokého krevního tlaku. Jeho omezení může přispět k lepšímu zdraví srdce.
  • Prevence diabetu typu 2: Pokud snížíte příjem cukru, klesá tím také riziko vzniku cukrovky 2. typu. 
  • Zdravější zuby: Cukr je hlavní příčinou zubního kazu. 
  • Stabilizace hladiny energie: Přejídání se cukrem může způsobit rychlé stoupání a pád hladiny cukru v krvi, což vede k pocitu únavy a vyčerpanosti.
  • Zlepšení nálady: Některé studie naznačují, že nadměrná konzumace cukru může mít negativní dopad na náladu a zvýšit riziko vzniku deprese. 
  • Podpora zdravého trávení: Vyřazení nadměrného cukru z jídelníčku může pomoci předejít zažívacím potížím, jako je nadýmání, zácpa a průjem.

Jak často jíte cukr vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články