Doušek tohoto nápoje rozpustí veškerý nahromaděný hlen v dutinách, krku a plicích

Pokud vás trápí nahromaděný hlen, a to ať už v plicích nebo v krku, nemusíte ihned užívat drahé léky plné chemikálií. Skvěle vám pomůže domácí zázvorový čaj.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nahromaděný hlen v dutinách, nepříjemný kašel a nachlazení – to vše jsou poměrně časté problémy, se kterými se během roku potýká drtivá většina lidí. Pokud běžně trápí i vás, nemusíte ihned užívat drahé léky plné chemikálií, které většinou nemají přesně takový účinek, jak výrobci slibují. Pomoci vám dokáže mnohem lépe správně připravený přírodní nápoj na bázi zázvoru a dalších účinných léčiv, které nemají žádné vedlejší účinky a navíc působí již během několika minut. 

Zázvorový čaj proti nahromaděnému hlenu

Pokud máte problémy s kašlem, nahromaděným hlenem v dutinách, dýchacích cestách a plicích nebo vás neustále trápí bolesti v krku, pak byste rozhodně měli vyzkoušet tento jednoduchý, avšak účinný nápoj na bázi zázvoru. Jedná se totiž o velmi účinný přírodní prostředek, který vás ochrání před komplikacemi a navíc vám pomůže zbavit se problémů již během několika dní – stačí přitom smíchat několik levných ingrediencí a magický lektvar bude na světě. Budete potřebovat následující: 

 • trochu citronové šťávy
 • trochu černého pepře
 • dvě sklenice vody
 • 6 kusů kořene zázvoru

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Nejprve přiveďte vodu k varu, poté přidejte pepř a zázvor a nechte vařit asi 20 minut. Po uplynutí této doby stáhněte směs z ohně a přikryjte, potom přeceďte. Jakmile nápoj vychladne, přidejte citronovou šťávu a můžete začít ihned konzumovat – abyste získali co nejlepší výsledky, pijte dva šálky magického lektvaru každý den. Již po 24 hodinách pocítíte velkou úlevu od hromadění hlenu a v řádu několika dní budou veškeré problémy pryč. 

Další přínosy zázvoru

Zázvor je velmi silné přírodní léčivo, které nabízí mnohem více zdravotních přínosů, nikoliv pouze úlevu od ucpaných dutin. Mezi ty nejzajímavější patří:

 • Protizánětlivé účinky: Zázvor obsahuje bioaktivní látky, jako jsou gingeroly a šogaoly, které pomáhají snižovat záněty v těle a mohou být užitečné při léčbě onemocnění, jako je artritida.
 • Uklidnění zažívacích potíží: Toto přírodní léčivo se také tradičně používá ke zmírnění zažívacích potíží, včetně zvracení, nevolnosti, nadýmání a průjmu. Může však také pomoci podporovat trávení a snižovat kyselinu v žaludku.
 • Podpora imunitního systému: Kořen zázvoru si získal svou oblibu také díky obsahu účinných antioxidantů, které posilují imunitní systém a chrání tělo před infekcemi.  
 • Léčba nachlazení a chřipky: Díky svým protizánětlivým a antivirovým vlastnostem může zázvor pomoci při léčbě nachlazení a chřipky a zmírnit jejich příznaky, jako jsou bolesti v krku a kašel.
iZdroj: Unsplash
 • Podpora kardiovaskulárního zdraví: Některé studie naznačují, že toto přírodní léčivo pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a krevního tlaku, což přispívá k celkovému zdraví srdce.
 • Léčba bolesti a migrén: Zázvor má mírně analgetické účinky a může pomoci snížit bolest spojenou s migrénami, bolestmi hlavy nebo bolestmi svalů.
 • Podpora metabolismu: V neposlední řadě zázvor podporuje metabolismus a s ním také spalování tuků, což může být užitečné zejména pro ty, kteří chtějí zhubnout.

Je ovšem důležité zmínit, že zázvor nemusí být pro každého, neboť má velmi silné účinky, a pokud užíváte některé léky nebo trpíte závažnými nemocemi, mohl by vám spíše uškodit. Proto se v takovém případě o jeho konzumaci nejprve poraďte se svým praktickým lékařem.

Na jaké zdravotní používáte zázvor?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články