Elixír ze tří ingrediencí dokáže hotové zázraky, krevní tlak sníží jedna báseň

Vysoký krevní tlak je jednou z nejčastějších zdravotních komplikací dnešní doby. Ke všemu s ním přichází i řada jiných zdravotních problémů. Zkuste domácí medicínu.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Domácí léčitelství vychází z historie, ve které nebyly dostupné léky jako dnes. Ale oblíbenost domácího léčitelství nikam nezmizela ani dnes, kdy máme k dispozici řadu možností. Ovšem proč nejprve nezkusit tělu pomoci přírodnější cestou? Vysoký krevní tlak se řadí mezi časté komplikace dnešní doby. Největším problémem je, že právě vysoký tlak je rizikovým faktorem pro vznik nejen srdečních onemocnění. Zkuste domácí recept, který pomůže tlak udržet v normě. Stačí citrony, česnek a zázvor.

Vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak, někdy také označovaný jako hypertenze, je nejčastějším onemocněním kardiovaskulárního systému. Tímto problémem trpí až 40 % osob ve věku 25 až 64 let. Zdaleka ne u všech pacientů se o tomto problému ví. Pokud ovšem není léčen, může vést k infarktu, mrtvici, k onemocnění ledvin i zvýšení rizika demence. Mezi příznaky se řadí bolest hlavy, bolest na hrudi, zmatenost, nepravidelný tep, šum v uších či rozostřené vidění.

Příčiny hypertenze

Problémy s vysokým krevním tlakem spadají do kategorie metabolického syndromu. Pod tímto pojmem se skrývá seskupení zdravotních potíží, které mohou být způsobeny špatnou životosprávou a nedostatkem pohybu. A právě nedostatek fyzické aktivity a strava s vysokým obsahem soli a tuků jsou jedny z příčin vzniku tohoto problému. Dále se mezi příčiny řadí chronická onemocnění, rodinná anamnéza, vyšší věk, stres, kouření a nadměrné pití alkoholu nebo nadváha.

iZdroj fotografie: Freepik

Recept na domácí lék na vysoký tlak

Pro přípravu domácího léku budete potřebovat 4 bio citrony se slupkou, 4 palice česneku, 2 lžíce loupaného a strouhaného zázvoru a 2 sklenice vody. Začněte s omytím citronů, které poté nakrájejte na menší kousky. Připravte si mísu, do které vložíte kousky citronu, oloupané stroužky česneku a nastrouhaný zázvor.

Použijte tyčový mixér a všechny suroviny rozmixujte najemno. Možné je použít kuchyňského robota. Směs přemístěte do hrnce a vařte spolu s vodou přibližně 5 minut. Nakonec nechte připravený roztok vychladnout a následně přelijte do uzavíratelné nádoby. Uložte do lednice. Dejte si vždy několik lžic roztoku smíchaných s vodou nalačno po dobu přibližně 3 týdnů. Můžete přidat med pro lepší chuť.

Stabilizovat tlak a udržet zdraví cév dokáže česnek, který je zároveň také přírodním antibiotikem, tudíž je vhodný i při angínách či jiných respiračních nemocech. Citrony se zase postarají o přísun vitamínu C, který podpoří obranyschopnost organismu, a zázvor podpoří metabolismus i zklidní zažívání. Spojení těchto 3 surovin tvoří dokonalý přírodní lék.

Co vám pomáhá snížit krevní tlak?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články