Varování: Kdo má doma tento salám, musí ho okamžitě vyhodit. Je nebezpečný, neprošel kontrolou

Pokud máte doma tento oblíbený salám, raději ho ani nerozbalujte. Inspektoři ho během kontroly označili za zdraví nebezpečný.

Chleba se salámem i Zdroj fotografie: iStock
                   

Na pultech obchodů se objevil další závadný produkt, před kterým nyní Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje společnost. Skutečnost byla zjištěna během klasické kontroly v rozšířeném řetězci Tesco ve Frýdlantu a týká se oblíbeného salámu nesoucího název „PICK UHERSKÝ SALÁM v dárkovém obalu“. Inspektoři si na potravině všimli hned několika zvláštností a ke konci prohlídky ji označily za zdraví nebezpečnou.

Nebezpečná potravina v oblíbeném obchodě 

Inspektoři ze SZPI si pro svou další kontrolu vytipovali pobočku oblíbeného řetězce Tesco ve Frýdlantu a bohužel nepřišli s příjemnými zprávami. V regálech totiž objevili oblíbenou potravinu, která projevovala známky kažení a plísně, tudíž se nedala označit za jedlou – a naopak představovala určité nebezpečí pro lidské zdraví. Jednalo se o produkt „PICK UHERSKÝ SALÁM v dárkovém obalu“ s šarží lot: 23294 a hmotností 400 gramů.

Salám po otevření projevoval známky kažení na svém povrchu, kde se vyskytovaly kolonie plísní v různých barvách – některé jeho části byly dokonce slizké a nepříjemně zapáchaly. Jak také uvedl server PotravinyNaPranýři, produkt neměl prošlé datum minimální trvanlivosti a během kontroly nebyly zjištěny nevyhovující teploty při jeho skladování. Veškerá zodpovědnost tedy půjde pravděpodobně za samotným výrobcem, který sídlí v Maďarsku.  

Salámová šiška na prkýnku s dvěma odkrojenými plátky iZdroj fotografie: Pixabay
Na pultech obchodů se objevil nebezpečný salám

Pozor na zkažené produkty 

Zkažené produkty představují vážné riziko pro lidské zdraví, a proto je důležité být před nimi obzvláště na pozoru. Nejenže vám mohou způsobit otravu organismu, ale také zvyšují riziko nakažení nebezpečnými bakteriemi, jako je salmonela a E. coli. Případů zkažených salámů a sýrů na pultech obchodních řetězců stále přibývá.

Zelení červi lezoucí z misky znázorňující otravu jídlem

Hnus: Oblíbený salám Čechů musel být stažen z prodeje, obsahoval nechutnou plíseň

Problémy přitom většinou rozpoznáte podle nevolnosti po jejich konzumaci a následnému průjmu či zvracení. Na webu JakZdravě jsme také psali proč byste měli z jídelníčku raději vyřadit kebab.

Jak často jíte tento salám vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články