Neexistuje lepší nápoj pro srdce a žaludek: Sklenice denně a problémy vás budou obcházet obloukem

Pokud vás trápí žaludeční či srdeční problémy, zařaďte do svého jídelníčku tento domácí nápoj. Velmi brzy se budete cítit lépe.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Žaludeční problémy a problémy s krevním oběhem trápí v současné době drtivou většinu lidí. Ať už za jejich příčinou stojí nezdravá životospráva či zákeřné onemocnění, není vždy nutné řešit je prostřednictvím léků plných chemie či jinými komerčními prostředky za plno peněz. Jako vhodná alternativa se dle lékařky Jerlyn Jones nabízí nápoj z červené řepy, který účinně posiluje organismus a zlepšuje trávicí procesy. Jeho příprava je naprosto jednoduchá. 

Přírodní lék na vysoký cholesterol a žaludeční problémy 

Pokud se chcete ochránit před srdečními a žaludečními problémy, případně je zcela přirozeně vyřešit, můžete se zaměřit na pravidelnou konzumaci domácího nápoje z červené řepy. Ten nabízí řadu zdravotních přínosů pro celý organismus a jeho příprava navíc nezabere téměř žádný čas. Z dlouhodobého hlediska se nejvíce osvědčil při regulaci vysokého cholesterolu v krvi, a navíc pomáhá snižovat krevní tlak. K přípravě budete potřebovat následující: 

  • 1 kg červené řepy
  • 1,5 litru teplé, převařené vody
  • 1 polévkovou lžíci soli
  • půl hlavy česneku
  • 25 zrnek pepře
  • 8 zrnek nového pepře
  • 6 bobkových listů
cervena repa iZdroj fotografie: Pixabay
Kvas z červené řepy nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví

Samotná příprava je poté již velmi jednoduchá. Nejprve si nakrájejte červenou řepu na plátky, poté ji vložte do sklenice a přidejte zbylé koření. Vše zalijte teplou vodou až po její vrchol, zavřete a nechte odležet dva týdny na tmavém a chladném místě. Jakmile uplyne stanovená doba, přírodní lék bude potřeba přecedit a nalít do menších sklenic či lahví. Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších zdravotních přínosech červené řepy

Dejte si na lačný žaludek lžíci medu s česnekem, radí výživová specialistka. Účinky slavné kombinace jsou dávno prokázané

Hotový nápoj je poté dobré uchovávat v ledničce, a abyste z něj dle serveru MedicalNewsToday vytěžili maximum zdravotních přínosů, stačí ho konzumovat každý den po ránu. Ještě před tím se však raději poraďte se svým praktickým lékařem, zda pro vás nepředstavuje žádné riziko. Přeci jen se jedná o velmi silnou přírodní směs, která nemusí svědčit každému.

Jak se tento přírodní lék osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články