Nejlepší lék na bolavé kosti: Okamžitě odstraňuje kostní onemocnění a už se nikdy nevyskytují

Bolavé kosti jsou nepříjemným problémem, který však můžete vyřešit poměrně snadno sami doma. Stačí si připravit nápoj ze správných ingrediencí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho lidí si stěžuje na bolesti kloubů, kolen, kyčlí, dolní části zad a krku. Tyto problémy mohou vzniknout v důsledku různých faktorů, jako je zejména sedavý životní styl a obecně nezdravá životospráva. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte však ihned spěchat za doktorem, aby vám předepsal drahé léky nebo jiné chemické prostředky – skvěle vám dokáže pomoci jednoduchá domácí směs z přírodních potravin, která nejenže účinkuje již během několika dní, ale také vás nevyjde na mnoho peněz. 

Domácí směs proti bolavým kostem a kloubům

Všechna onemocnění, která jsou považována za degenerativní revmatismus, nelze zcela vyléčit, ale pokud začnete užívat adekvátní léky a zahájíte fyzikální terapii, můžete jejich rozvoj účinně zpomalit. K přípravě této jednoduché směsi, která vám pomůže přirozeně, budete potřebovat následující ingredience: 

 • 200 gramů medu
 • 40 gramů dýňových semínek
 • 8 polévkových lžic lněných semínek
 • 3 polévkové lžíce rozinek

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Všechny ingredience stačí vložit do mixéru a důkladně rozmixovat. Výslednou směs můžete začít ihned konzumovat – a to nejlépe dvakrát denně, jednu lžičku ráno a jednu večer.

Jak se před bolestmi kloubů a kostí ochránit 

 • Správná výživa: Zajistěte si vyváženou stravu bohatou na vápník, vitamín D, vitamín K, omega-3 mastné kyseliny a další živiny důležité pro zdraví kostí a kloubů. 
 • Udržujte zdravou hmotnost: Přebytečné kilogramy mohou zvýšit zátěž a tlak na klouby, zejména v kolenou, kyčlích a bedrech. Snažte se proto udržovat zdravou hmotnost prostřednictvím vyvážené stravy a pravidelného cvičení.
 • Pravidelné cvičení: Zahrňte do svého každodenního života cvičení, která posilují svaly, zlepšují flexibilitu a podporují správné držení těla. Skvěle vám dokáže pomoci například chůze, plavání nebo cyklistika.
 • Dodržujte správnou techniku při pohybu: Při zdvihu těžkých předmětů se vždy ujistěte, že správně ohýbáte kolena a nevyvíjíte přílišný tlak na své klouby. Při každodenních aktivitách se poté zaměřte na správné držení těla, zejména při stání, chůzi a sezení.
iZdroj fotografie: Freepik
 • Vyhněte se přetěžování: Při fyzické aktivitě se vyhněte nadměrnému opotřebení nebo přetěžování svých kloubů. Dodržujte zásady postupného zvyšování intenzity a délky cvičení, přičemž nezapomínejte na dostatečnou regeneraci. 
 • Opatrně při opakovaných pohybech: Pokud provádíte opakované pohyby v práci nebo při sportu, snažte se věnovat správné technice a vždy si dopřejte krátkou pauzu – při té se můžete také protahovat. 
 • Vyhněte se škodlivým návykům: Kouření a nadměrná konzumace alkoholu mohou mít negativní vliv na zdraví kostí a kloubů. 
 • Správné oblečení a obuv: Při fyzických aktivitách si vždy vybírejte vhodné oblečení a obuv, která poskytuje dostatečnou podporu a tlumení pro vaše klouby. Pomoci vám také dokáží ortopedické vložky nebo podpůrné pomůcky, které snižují tlak na klouby.

Jak své kosti a klouby chráníte před bolestmi vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články