Nejsilnější přírodní inzulín: Jedna surovina a cukrovka se může jít rovnou zahrabat

Tato potravina je skutečným přírodním inzulínem. Stačí ji zařadit do svého jídelníčku a okamžitě sníží hladinu cukru v krvi. Pomáhá také hubnout.

kopr na prkénku i Zdroj fotografie: iStock
                   

Cukrovka je obávaný problém, který se může závažně podepsat na vašem zdraví. Pokud tímto nebezpečným onemocněním trpíte i vy nebo se před ním chcete pouze ochránit, pak můžete zařadit do svého jídelníčku kopr. Jedná se totiž o úžasné přírodní léčivo, které podle lékařky Miho Hatanaka pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a dokonce usnadňuje tělu proces spalování kalorií. To vše díky bohatému obsahu účinných vitamínů, antioxidantů a dalších užitečných sloučenin. Není to s ním však radno příliš přehánět. 

Kopr obsahuje bohaté množství vanadu 

Pokud trpíte diabetem nebo vám bylo u lékaře řečeno, že máte příliš vysokou hladinu cukru v krvi, kopr vám pomůže mnohem lépe než kdejaké komerční léčivo. Tato oblíbená bylinka, kterou většina lidí zná spíše jako ingredienci do vybraných pokrmů, je cenným antioxidantem a výborným zdrojem mnoha užitečných živin, jako je zejména vitamín C. Dále pak také obsahuje vitamín A, riboflavin, vitamíny B1, B2, B3, B6, E, dále kyselinu listovou, pektin, vápník, železo, měď, hořčík, draslík, fosfor, zinek a poměrně velké množství vlákniny.

kopr na prkénku

Kopr vám uleví od banalit, ale napomáhá i v léčbě závažných nemocí: Vše, co o jeho použití potřebujete vědět

Ke snižování hladiny cukru v krvi však přispívá zejména díky vanadu, což je další aktivní složka, která pomáhá regulovat tvorbu inzulínu a zabraňuje ukládání tuku – a to především tak, že spotřebované sacharidy neposílá do tukových zásob těla, ale přímo do svalových buněk, kde se přeměňují na energii a přispívají k růstu svalové hmoty. Mimo jiné pak tato složka podle serveru WebMD pomáhá zvyšovat hustotu kostí, posiluje zuby, a dokonce vám díky svým účinkům pomůže zhubnout přebytečné kilogramy.

Kopr pomáhá nejlépe zasyrova 

I přes řadu zdravotních přínosů kopru je důležité poznamenat, že není dobré konzumovat ho v nadměrném množství. Existuje totiž velká šance, že byste se otrávili právě účinným vanadem, což by mohlo vést k přílišnému snížení hladiny cukru v krvi a dalším problémům spojeným s tímto faktorem. Nejlépe proto uděláte, když budete bylinku jíst opatrně a postupně. Pro získání maximálního účinku je poté nejlepší užívat rostlinu v syrovém stavu, neboť tehdy obsahuje nejvíce užitečných složek a působí velmi efektivně.  

Kopr iZdroj fotografie: Pixabay
Kopr účinně snižuje hladinu cukru v krvi

Jakmile se totiž kopr dostane do kontaktu s horkou vodou (již od 50 stupňů), většina jeho složek se začne odpařovat. Existuje však i možnost užívání bylinky ve formě čaje, který můžete zakoupit ve specializovaných obchodech s doplňky stravy. V každém případě byste se však měli před užíváním tohoto přírodního léčiva v jakémkoli stavu poradit se svým praktickým lékařem, a to zejména pokud trpíte příliš nízkou hladinou cukru v krvi. To samozřejmě platí i pro pacienty s diabetem obou typů. 

Cukrovka vyžaduje speciální jídelníček 

Při cukrovce je také velmi důležité dbát na svůj celkový jídelníček. Vybrané potraviny, jako je například ovoce a zelenina s bohatým obsahem vlákniny, pomáhají onemocnění lépe zvládat a zmírňovat jeho příznaky. Naopak je nezbytné vyhýbat se za každou cenu rafinovaným cukrům. Na webu JakZdravě jsme také psali o typických příznacích cukrovky 2. typu. Patří mezi ně například ukrutný hlad a nevysvětlitelná žízeň. 

Jak kopr pomohl vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články