5 ovocných semen a pecek, jejichž konzumace vám zlepší zdraví, přesto končí zpravidla v koši. Každý druh pomáhá s jinou potíží

Ovoce patří k nejzdravějším potravinám. Většinou si vůbec neuvědomíte, že některá semena a pecky, které obsahuje, se nemusí vyhazovat, ale je zdravé sníst je také.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kromě toho, že je ovoce sladké a šťavnaté, je také nabité velkým množstvím živin, které jsou nezbytně nutné pro vaše zdraví. Nejen, že ovoce funguje jako ochranná vrstva pro semeno, ale i konzumace semena je zdraví prospěšná. Inspirujte se naším seznamem semen, která byste měli zařadit do svého jídelníčku.
Pecky melounu jsou dobré pro pleť

Meloun je měkké, sladké a osvěžující ovoce, které všem připomíná léto a příjemné pocity s ním spojené. Většina lidí ale pecky, které meloun obsahuje, vybírá, a pak vyhazuje. Nebo si rovnou koupí bezsemenný meloun, aby měli jistotu, že tam žádná pecka nebude. Pokud to děláte i vy, tak vůbec nevíte, o co přicházíte. Pecky melounů jsou plné vitamínu C a antioxidantů, které se používají hlavně k léčbě akné. Jezte melounová semínka pro zlepšení vzhledu své pleti.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Semena papáje pro zlepšení trávícího systému

Papája je velice zdravé ovoce a její výhody už jsou dávno známy. Stejně jako u ostatního ovoce, i u papáji semínka obvykle vyhodíme předtím, než je omylem rozkousneme. Semena papáje jsou bohatá na enzym, který je známý jako papain. Ten pomáhá posílit trávící systém. Proto je skvělé semena konzumovat normálně s ovocem, nebo si je dokonce schovat a přidávat je do různých salátů.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Semínka granátového jablka vám pomohou zhubnout

Sice je někdy docela těžké dostat se dovnitř granátového jablka, ale když už se to podaří, tak to stojí za to. Toto ovoce obsahuje hodně živin, které jsou důležité pro tělo. Semena jsou navíc podle odborníků na výživu velmi prospěšná, pokud chcete zhubnout.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Pecka z avokáda je skvělá pro vaše srdce

V posledních letech se avokádo dostalo do povědomí lidí, protože je nejen lahodné, ale také extrémně zdravé. Některé výzkumy ale prokázaly, že pecka avokáda bývá zbytečně vyhazována. Přitom právě pecka je nabitá zdravými složkami. Když krájíte avokádo, vyndejte z něj pecku, oloupejte ji a nechte uschnout. Potom ji vložte do mixéru a mixujte, dokud se nevytvoří prášek, který můžete později použít do různých džusů nebo i do čaje.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Pomerančová semínka vás nabijí energií

Skoro každý má rád pomeranče. Co ale většině lidí vadí, jsou semena, která pomeranč obsahuje. Ale zrovna pomerančová semena vás mohou skvěle nabít energií. Semínka můžete jíst rovnou při konzumaci pomeranče nebo si je můžete přidat rozmixovaná třeba do džusů.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Některé vlastnosti určené znamením zvěrokruhu mohou narušovat a nakonec i zničit váš vztah. Pochopte je a naučte se s nimi pracovat
Události247
O vstupu Ukrajiny do Evropské unie může být řeč za 20 let, míní francouzský ministr Beaune. Potvrzují to i odborníci
VědaŽivě
Většina lidí na obrázku rozezná jenom žábu. Pravdou je, že se v něm ukrývají 2 zvířata – vidíte je?
adbz
Na rekonstrukci starého bytu 4+kk měli důchodci 327 000 Kč a 3 měsíce. Přesto je promyšlený do detailu a působí útulně