Pití teplé či horké vody po ránu: Podpora trávení i krevního oběhu

Konzumace teplé či horké vody každé ráno na lačný žaludek nabízí řadu užitečných zdravotních přínosů. Změnu poznáte již během několika dní.

sklenice s vodou z kohoutku i Zdroj fotografie: iStock
                   

Voda je nedílnou součástí lidského těla, a proto je důležité dbát na její dostatečný příjem naprosto každý den. Mnoho lidí si však neuvědomuje, že tato blahodárná tekutina může mít velký přínos pro zdraví těla, a to zejména pokud ji konzumujete horkou na lačný žaludek. Právě tímto způsobem můžete podle lékařky Jillian Kubala podpořit své trávení, krevní oběh a dokonce také zpomalit proces stárnutí. Stačí ji přidat do své rutiny každé ráno a změnu pocítíte již během několika dní. 

1) Lepší metabolismus a ochrana před stárnutím

Konzumace teplé vody po ránu před snídaní vám dokáže pomoci nastartovat metabolismus a podpořit tělesné funkce. Stejně tak se jedná o skvělý způsob, jak se ochránit před stárnutím – pravidelné pití teplé vody na lačný žaludek totiž pomáhá odstraňovat z těla toxiny, které urychlují proces stárnutí a mohou zvyšovat riziko některých onemocnění. Stačí tedy přidat tento jedinečný nápoj do svých ranních aktivit a změnu pocítíte již brzy. Mimo jiné se jedná o skvělý způsob, jak zlepšit pružnost pokožky.   

2) Podpora trávení

Zařazení teplé vody do své ranní rutiny vám dokáže pomoci udržovat udržovat trávicí systém v pohybu. Jak se totiž tekutina pohybuje žaludkem a střevy, tělo může lépe odstraňovat odpadní látky – kromě toho se jedná o skvělý způsob aktivace trávicího systému hned na začátku dne. Horká voda navíc dokáže rozpustit a rozptýlit snězené potraviny z předchozího dne, které mělo vaše tělo problém strávit.

3) Lepší krevní oběh

Zdravý krevní oběh je nezbytný pro mnoho životních funkcí a nižší riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, včetně infarktu myokardu a mozkové mrtvice. A právě pití teplé vody na lačný žaludek pomáhá rozšiřovat tepny a žíly a efektivně tak rozvádět krev po celém těle, čímž tento systém skvěle podporuje. Bohužel je však nutné poznamenat, že vědci vyžadují na toto téma více výzkumů a studií, které by jej dokázaly potvrdit. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Detoxikace orgánů a hubnutí 

Konzumace jednoho šálku horké vody po ránu vám pomůže odstranit z těla nebezpečné toxiny z orgánů, včetně jater a ledvin. To je nesmírně důležité pro udržení jejich funkce a ochranu před vznikem nebezpečných onemocnění, jako je například rakovina. Stejně tak se jedná o skvělý způsob, jak rychleji zhubnout během diety. To především proto, že tento nápoje zrychluje metabolismus a tělesnou teplotu, což vede ke spalování více kalorií. 

5) Úleva od bolesti 

Dalším užitečným přínosem tohoto návyku je snížení bolesti těla a menstruačních křečí. Ve skutečnosti se jedná o velmi silný přírodní lék, který uvolňuje žaludeční svaly a podporuje chod metabolismu, což se následně odrazí na vaší celkové pohodě. Stejně tak vám konzumace teplé vody na lačný žaludek pomůže zlepšit kapilární oběh a uvolnit a lépe regenerovat svaly. 

Jak často pijete horkou vodu vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články