Mléko, med a vejce: Dodají tělu důležité vitamíny, podpoří i krevní oběh

Některé potraviny jsou natolik prospěšné, že by byla velká chyba nemít je ve svém jídelníčku. To platí obzvláště tehdy, pokud jde o mléko, sladký med nebo vejce.

i Zdroj fotografie: Nandhinikandhasamy / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Žít dlouhý a zdravý život je pravděpodobně snem každého člověka na zemi. Ačkoliv doposud neexistuje žádný lék, který by vám takové přání dokázal splnit, některé potraviny podle Kim Chin nabízí slibné přínosy pro lidské tělo a mohou vám skutečně přidat několik let navíc – to především díky tomu, že posilují imunitní systém a podporují nezbytné tělesné funkce, jako je krevní oběh, močový systém nebo také dýchání. Pokud jde navíc o mléko, med a vejce, jedná se o velmi levné produkty, které lze sehnat téměř v každém obchodě s potravinami.  

Vejce a lidské zdraví 

Vejce patří mezi nejzdravější potraviny vůbec. Dodají vám totiž dostatek bílkovin, zdravých tuků a nezbytných vitamínů a minerálů, včetně vitamínu D a B12, hořčíku, sodíku, vápníku a železa. Kromě toho je lze také připravit na mnoho způsobů a jejich pravidelná konzumace je spojena s řadou prospěšných přínosů. Mezi ty nejzajímavější patří především podpora mozkových funkcí, trávicího systému, obranyschopnosti těla a usnadnění hubnutí – stejně tak vás zasytí na dostatečně dlouhou dobu, což vás ochrání před nutkavým přejídáním. 

Sladký med 

Pokud si chcete udržet věčné zdraví a mladistvý vzhled, měli byste se vyhnout rafinovaným cukrům. Jejich zvýšený příjem má totiž velmi negativní dopad na lidské tělo, a to zejména co se týče vyššího rizika vzniku nadváhy a obezity, kardiovaskulárních onemocnění, včetně cukrovky 2. typu a srdečního infarktu a dokonce také rakoviny. Je proto vhodné vyhýbat se všem nezdravým potravinám s jejich obsahem a raději je nahradit medem, který je naopak spojován s řadou pozitivních přínosů.

Med nejenže chutná skvěle, ale je také spojován s mnoha zdravotními přínosy, včetně podpory krevního oběhu, ochrany organismu před rakovinnými buňkami a především také usnadnění funkce trávicího systému. Všechny tyto faktory jsou spojovány s dlouhověkostí a zdravým životem, což z tohoto jedinečného sladidla dělá další potravinu, která by neměla chybět ve vašem jídelníčku. Pokud chcete získat všechny jeho přínosy, dbejte na to, aby byl vždy zcela přírodní a nepasterizovaný.

iZdroj fotografie: Pixabay

Kravské mléko 

Pravidelná konzumace kravského mléka je taktéž spojována se zdravým životem, a to nejen díky bohatému obsahu vápníku. Pokud se totiž jedná o kvalitní produkt, můžete z něj získat také bílkoviny, zdravé tuky, vitamín B12, vitamín D a riboflavin, což jsou živiny, které výrazně prospívají lidskému zdraví. Tento lahodný nápoj vám tedy může pomoci především ochránit vaše kosti před zlomeninami a nepříjemnými onemocněními, a také udržet zdravý krevní oběh.

Samozřejmě je také důležité brát na vědomí, že mléko není pro každého tím nejlepšími nápojem, a to zejména pokud trpíce intolerancí laktózy. Dále pak může tekutina obsahovat kravské hormony, což se může odrazit na vašem zažívání a mnohdy také pokožce ve formě akné nebo vyrážky. Pokud trpíte těmito vedlejšími účinky, raději kontaktujte svého praktického lékaře a mléku se snažte vyhýbat. 

Jak často jíte tyto potraviny vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články