Přírodní nápoj na léčbu DNY: Jediný doušek odstraní kyselinu močovou z těla

Dna je velmi nepříjemné onemocnění, které může snadno ovlivnit váš každodenní život. Její příznaky vám pomůže zmírnit nápoj ze správných ingrediencí.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Dna je bolestivé zánětlivé onemocnění kloubů, které vzniká v důsledku hromadění kyseliny močové v těle – k tomu může dojít zejména při konzumaci většího množství purinů, které jsou obsahem některých potravin, především červeného masa, vnitřností nebo také mořských plodů. Jedná se však o velmi nebezpečný problém, který může snadno poznamenat váš každodenní život, a proto byste měli při rozpoznání jeho příznaků co nejdříve zakročit. Pomůže vám především správná strava a některé léčivé nápoje. 

Nejčastější příčiny a příznaky dny

Mezi hlavní příčiny dny patří vysoká hladina kyseliny močové v těle, kterou produkují játra, a také nadměrný příjem potravy bohaté na puriny – ty tělo přeměňuje právě na kyselinu močovou, přičemž zvyšuje její hladinu a přispívá k ukládání usazenin v kloubech. Většina pacientů toto onemocnění spojuje s velmi silnou bolestí, která se objevuje v noci nebo ihned po probuzení, otoky a například také malátností. Kromě toho mohou příznaky tohoto onemocnění zahrnovat: 

  • Silná bolest palce na noze: nejčastěji je postižen kloub na palci nohy, ale bolest se může objevit i v jiných kloubech, například v kolenou, kotnících a zápěstí.  
  • Zánět kloubů: postižený kloub se stává citlivým, zduřelým, zarudlým a teplým na dotek.
  • Citlivost: stejně tak může být postižený kloub velmi citlivý na dotek a již jemné poklepy mohou vyvolat silnou bolest. 
  • Záchvaty: někteří lidé mohou zažívat opakující se záchvaty dny střídané s obdobími, kdy nemají příznaky.
  • Zvýšená citlivost na teplo a tlak: postižený kloub může být velmi citlivý na teplo a tlak, což způsobuje ještě větší nepohodlí.

Kromě těchto příznaků se může vyskytnout i celkový pocit malátnosti, horečka a zvýšená srdeční frekvence. Nemoc také postihuje zejména muže starší 40 let a ženy po menopauze, přičemž často doprovází nemoci, jako je obezita, diabetes, hypertenze a hyperlipidémie. Za zmínku stojí také skutečnost, že riziko jejího vzniku se zvyšuje se vzrůstajícím blahobytem, což souvisí se stravou bohatou na červené maso, vnitřnosti a mořské plody. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejlepší nápoje pro zmírnění dny

Pokud chcete zmírnit dnu, měli byste se soustředit na udržení dobré hladiny kyseliny močové v těle. Je tedy nejprve důležité pít hodně vody, která podporuje čištění těla, konzumovat potraviny bohaté na vlákninu, jako je zejména ovoce, zelenina, ořechy a semena, také potraviny bohaté na vápník, včetně syrových mléčných výrobků, kokosové vody a cuket – skvěle pak pomohou také bobule. Jakmile přijmete tato opatření, můžete přidat do svého jídelníčku také léčivé nápoje, které účinně bojují proti příznakům dny. Mezi ty nejúčinnější patří: 

  • Nápoj z 1 zeleného jablka, 1 okurky a šťávy z poloviny citronu.
  • Nápoj ze 2 mrkví, půlky celeru, 1 fenyklu, 1 okurky a šťávy z poloviny citronu.
  • Nápoj ze 2 zelených jablek, 6 stonků celeru, čtvrtky zelí a menšího kusu zázvoru.
  • Nápoj z 1 okurky, 1 středně velké řepy, menšího kusu zázvoru a šťávy z poloviny citronu.

Stačí si vybrat ten, který je pro vás nejsympatičtější, a následně jej každý den konzumovat, nejlépe po ránu na lačný žaludek. Změny pocítíte již po prvním doušku. 

Jak proti dně bojujete vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články