Babičky věděly, proč často při vaření používat sádlo. Správná konzumace přináší řadu nevšedních zdravotních benefitů

Sádlo je jedním z velice kontroverzních témat. V jednu chvíli jej všichni milovali a považovali za zdravé. Časem se však najednou přišlo s tím, že zdraví prospěšné není.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Sádlo patří mezi organické tuky, což jsou látky naprosto nezbytné pro náš organismus. Tyto tuky totiž tvoří až třetinu denního energetického příjmu. Názory na sádlo se však často rozcházejí v tom základním. Jíst ho, nebo ne? To je otázka, na kterou se vám dnes pokusíme odpovědět.

Jaký vliv má sádlo na hladinu cholesterolu?

Vědci se dříve shodovali na tom, že konzumace sádla má negativní dopad na naše zdraví. A to především kvůli tomu, že zvyšuje hladinu cholesterolu v krvi. Je vysoce nebezpečné, když je tato hladina konstantně vysoká. Dochází pak ke kornatění tepen a ke zvýšení rizika mrtvice a infarktu. V dnešní době se však odborníci opět vrací k názoru, že v přiměřeném množství je tomu přesně naopak.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ve vhodném množství sádlo našemu srdci a tělu celkově vysoce prospívá. Je totiž prokázáno, že obsahuje téměř stejné množství cholesterolu jako máslo, jež je při určité dávce také zdravé. Navíc se v něm nachází hned několik zdraví prospěšných látek, které mohou zabránit rozvoji cukrovky nebo i očních onemocnění.

Pozitiva a výhody užívání sádla na pleť a vaše vlasy

Sádlo vám s pletí a vlasy pomůže nejen při jeho konzumaci, ale také v případě vnější aplikace. Lze jej označit za přírodní krém bez přidané chemie a zbytečných parfemací. Naše babičky by na něj ve své době nedaly dopustit. Nedráždí pokožku, naopak ji zklidňuje, hydratuje a regeneruje. Tudíž je vhodné i na suchou a citlivou pleť.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sádlo dokáže skvěle vyživit vlasy. Cholin a retinol, látky v něm obsažené, jim dokáží opět navrátit pevnost, pružnost a lesk. Na vlasy má obzvláště dobrý vliv, když si ze sádla uděláte například masku. Stačí si jej jemně do nich vmasírovat, nechat působit a poté spláchnout a omýt šamponem. Tím se krásně zregenerují a předejdete tím lámání a třepení konečků.

Sádlo pomůže s detoxikací a hubnutím

Sádlo je plné i dalších skvělých látek, které dokonce podpoří hubnutí. Obsahuje totiž kyselinu arachidonovou. Ta podporuje odplavení toxinů z těla, zrychluje metabolismus a má i pozitivní vliv na mozek. Sádlo se například rovněž dříve užívalo v malých dávkách s česnekem k zabránění nachlazení. Obě tyto potraviny mají pozitivní vliv na imunitu a zlepšují obranyschopnost těla.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přestože je sádlo plné kalorií, nevyhýbejte se mu, pokud chcete zhubnout. I přes jeho vysoké množství kalorií se vám to může s jeho pomocí podařit. Pokud budete užívat přiměřenou dávku, nemusíte se o svou postavu bát. Sádlo totiž déle udrží pocit sytosti, a tím zabrání přejídání. Navíc v něm obsažená kyselina linolová zpomaluje růst tukové tkáně.

Zdroj: Empowered Sustenance

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články