Elixír z citronu pomůže vyčistit tepny od nahromaděných toxinů

Citron je velmi účinné přírodní léčivo, které nabízí řadu užitečných zdravotních přínosů. Obzvláště účinně však dokáže čistit tepny a detoxikovat tělo.

i Zdroj fotografie: Karen a Brad Emerson / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Citron je velmi oblíbené ovoce, které však kromě své jedinečné chuti nabízí také řadu užitečných zdravotních přínosů, jako je například podpora krevního oběhu, ochrana cév před poškozením a především také očista těla od nahromaděných toxinů. Pokud jej chcete využít na maximum, je podle lékařky Helen West vhodné připravit si z něj a dalších užitečných ingrediencí správnou léčivou směs a tu pravidelně konzumovat. Již během několika týdnů budete moci pocítit přívětivé změny a dokonce se vám bude pravděpodobně snadněji hubnout. 

Očista těla a účinky citronu 

Očista těla od nahromaděných toxinů je velmi důležitá a provádět by ji měl jednou za čas naprosto každý. Tyto nebezpečné sloučeniny totiž mohou z dlouhodobého hlediska vést k rozvoji mnoha zdravotních problémů, a to včetně vysokého krevního tlaku a vznik krevních sraženin. Kromě toho mohou mít také negativní vliv na pružnost cév a opotřebovávat je, což vede ke zhoršení prokrvení všech orgánů a systémů – v takovém případě trpí zejména mozek, a proto může být výsledkem jejich působení také mozková mrtvice.

Naštěstí však existují přírodní potraviny, které vám dokáží pomoci očistit tělo od všech těchto nebezpečných látek a podpořit celkový jeho chod – a právě citron patří mezi ty nejúčinnější z nich. Toto lahodné ovoce totiž disponuje řadou užitečných antioxidantů, které podporují krevní oběh a ničí tyto nebezpečné látky. Abyste z něj však mohli vytěžit maximum, je vhodné konzumovat jej spolu s ostatními ingrediencemi ve formě odvaru. Ten má mimo jiné obrovský přínos nejen pro cévy, ale také vám pomůže snadněji zhubnout. 

Léčivá směs pro detoxikaci těla 

Tato účinná směs na bázi citronu a dalších léčivých potravin vám pomůže očistit cévy od nahromaděných cholesterolových plaků a vápenatých usazenin. Její složení je přitom zcela přírodní a postrádá jakékoliv kontraindikace – s přípravou si navíc hravě poradí naprosto každý. Je ovšem důležité poznamenat, že pokud trpíte nějakými problémy s krevními oběhem nebo užíváte léky, raději se před její konzumací poraďte se svým praktickým lékařem. K její přípravě budete potřebovat následující ingredience: 

  • 4 ks citron (nejlépe bio)
  • malý kousek zázvoru
  • 2 litry vody
  • 4 až 5 stroužků česneku
  • 2 polévkové lžíce medu
citrony na stole iZdroj fotografie: Depositphotos

Jakmile získáte všechny ingredience, můžete se vrhnout na přípravu. Nejprve důkladně omyjte citrony vroucí vodou a poté je nakrájejte na tenké plátky. Následně oloupejte zázvor a česnek a obě ingredience rozemelte v mixéru nebo je prolisujte přes mlýnek na maso. Jakmile budete mít hotovo, vložte citrony do třílitrové sklenice a převařte 2 litry vody – ty poté nechte vychladnout na 60 stupňů. Do vody následně přidejte česnek, zázvor a med, vše dobře promíchejte a vlijte do sklenice s citrony. Nechte směs 2 hodiny uležet a máte hotovo. 

Lék je nejvhodnější užívat každý den nalačno, a to ráno a večer po 100 mililitrech. Doba léčby by neměla překročit 3 týdny – poté si udělejte týdenní přestávku a užívejte tinkturu další 4 týdny. Účinky pocítíte již po 10 až 14 dnech.

Jak tato účinná směs pomohla vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům