Směs jedlé sody a ricinového oleje: Světe div se, pomáhá léčit hned 12 nemocí

Jedlá soda a ricinový olej společně tvoří jedinečnou kombinaci, která vám pomůže vyléčit mnoho problémů. Působí navíc zcela přirozeným způsobem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ricinový olej a jedlá soda patří mezi nejsilnější přírodní léčiva, která vám dokáží pomoci vyléčit řadu nepříjemných problémů, včetně otoků a plísní. Obzvláště účinně však působí v kombinaci, jako silná přírodní směs – stačí si ji připravit, správně použít a snadno se vypořádáte s bolestmi, odřeninami nebo dokonce také padáním vlasů. Kromě toho se jedná o poměrně levné ingredience, které navíc dokáží předčit jakýkoliv chemický prostředek z lékárny a nemají žádné vedlejší účinky. 

Hojení ran a odřenin

Směs jedlé sody a ricinového oleje skvěle pomáhá hojit rány a odřeniny. Stačí ošetřit postiženou spálenou nebo poškozenou oblast těmito ingrediencemi a nechat je po dobu několika minut působit. Úlevu pocítíte téměř ihned a během několika hodin se začne rána zlepšovat. Stejně tak tato směs perfektně bojuje proti bradavicím na těle – opět ji stačí aplikovat na postižené místo (nejlépe každý den, maximálně však dvakrát) a během několika dní budou nevzhledné výrůstky pryč.

Zbaví vás průjmu a uvolní napjatý žaludek

Pokud vás často trápí chronický průjem, nemusíte užívat předražené léky z lékáren či jiné komerční prostředky. Stačí použít směs z jedlé sody a ricinového oleje jako obklad na dolní břicho a nepříjemné pocity budou téměř ihned pryč. Dalším skvělým způsobem, jak lze toto jedinečné přírodní léčivo použít, je jeho vnitřní užití. V takovém případě bude mít naprosto opačný účinek – uvolní napjatý žaludek a podpoří zdraví trávicího traktu. Je však zapotřebí, abyste směs nejprve smíchali s nosným olejem, například kokosovým. 

Už žádné skvrny na kůži ani otoky 

Smíchejte jedlou sodu s několika kapkami ricinového oleje a naneste směs na tmavé skvrny na kůži. Tímto snadným způsobem je velmi rychle a zároveň zcela přirozeně odstraníte nebo se alespoň stanou méně viditelné. Stejně tak vám pomůže aplikace tohoto jedinečného přírodního léku zmírnit otok a svědění po kousnutí hmyzem – a pokud ji nanesete na své nehty či chodidla, pomůže vám odstranit usazenou plíseň a zamezit jejímu opětovnému vzniku. Vyzkoušet můžete také denní masáž hlavy, která podporuje růst vlasů. 

Otok na noze způsobený trombózou iZdroj fotografie: Depositphotos

Pomůže zmírnit bolest

Obklad připravený z jedlé sody a ricinového oleje umístěný na oblast bolavého místa zmírní nepříjemné pocity a pomůže vám rychleji regenerovat danou oblast. Pravidelná masáž kloubů směsí poté sníží usazování solí a zabrání mnoha nepříjemným problémům, jako je zánět kloubů nebo jejich ztuhlost. Směsí si také můžete před spaním otřít víčka – tato procedura vám pomůže snížit otoky, zčervenání víček po ránu a snadno vás zbaví příznaků sezónních alergií.

Pomáhá při alergických onemocněních

Pokud přidáte směs ricinového oleje a jedlé sody do svého jídelníčku, můžete se snadno ochránit před příznaky alergických onemocnění. Abyste získali co nejlepší účinek, snažte se užívat alespoň 5 kapek tohoto kouzelného oleje každé ráno a budete se cítit mnohem lépe. Je také důležité poznamenat, že se jedná o poměrně silné léčivo, a proto byste se před jeho aplikací měli poradit s lékařem, pokud trpíte chronickým onemocněním nebo užíváte silné léky. 

Jak tato jedinečná směs pomohla vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články