Starodávný lék na bolest v krku: Jen jedna lžička a bolest mizí už za 15 minut

Chronická bolest v krku vám může velmi snadno znepříjemnit každodenní život. Pokud se s ní potýkáte i vy, vyzkoušejte tuto směs.

bolest v krku i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bolest v krku je velmi nepříjemný problém, který dokáže snadno narušit váš každodenní život, a to zejména co se týče konzumace jídla. Často se pak s tímto příznakem objevuje také celková slabost, horečka a průvodní zimnice, což může celou situaci ještě zhoršit. Naštěstí však nemusíte spěchat k odborníkovi, abyste si pomohli. Jak totiž uvádí lékař Matthew Thorpe, skvěle vám postačí zařadit do svého jídelníčku tuto účinnou směs. 

Léčivá směs proti bolesti v krku 

Bolest v krku může stejně jako bolest při polykání výrazně znepříjemnit váš každodenní život. Pokud se s problémy potýkáte i vy, není nutné užívat drahé komerční výrobky plné chemie či jiné výrobky, které stejně jen málokdy skutečně pomohou. Mnohem lépe se proto dle serveru WebMD vyplatí sáhnout po tomto domácím léku ze dvou ingrediencí, který příznaky zmírní již během několika krátkých hodin. Budete je potřebovat v následujícím množství: 

  • ½ šálku mletých semen kmínu
  • 1 polévková lžíce koňaku
  • 1 a ¼ sklenice vody
lék proti bolesti v krku iZdroj fotografie: Depositphotos
Kmín podporuje zdraví organismu a pomáhá léčit bolesti krku

Samotná příprava je poté již velmi jednoduchá. Nejprve nalijte do misky 1 sklenici vody, poté přidejte mletý kmín a vše nechte vařit zhruba 15 minut na mírném ohni. Jakmile stanovená doba uplyne, měli byste si všimnout, že se konzistence směsi podobá kávovému lógru. Nyní směs přeceďte, přidejte další ¼ šálku vody a ještě chvíli povařte. Poté, co projde varem, ji stáhněte z ohně a vmíchejte do ní polévkovou lžíci kvalitního koňaku. 

„Když vás bolí v krku, snězte kousek hořké čokolády,“ a dalších 10 triků na bolest všeho druhu, když nemáte po ruce léky

Aby byla metoda co nejúčinnější, pokuste se konzumovat 1 polévkovou lžíci této směsi každou půl hodinu. Již po dvou dávkách si budete moci všimnout příznivých změn a po 4 hodinách se úplně zotavíte. Ještě předtím se však raději poraďte s odborníkem, zda je to pro vás vhodné. Na webu JakZdravě jsme psali o dalších přínosech kmínu

Jak se tato směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články