Babičky na něj nedaly dopustit: Starodávný lék na štítnou žlázu, žaludek a průdušky

Tento jedinečný lék vám pomůže vyléčit řadu nepříjemných problémů. Stačí jej užívat pravidelně a již brzy přilepšíte svému žaludku, průduškám a štítné žláze.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pokud vás trápí nepříjemné zdravotní problémy, nemusíte ihned spěchat k lékaři nebo užívat drahé komerční prostředky plné chemických sloučenin. Skvěle vám totiž dokáží pomoci různá přírodní léčiva, jako je například likér ze zelených ořechů. Tyto úžasné plody přírody nabízí nespočet zdravotních přínosů, ze kterých může těžit naprosto každý – stačí si z nich připravit nápoj podle správné receptury a následně jej zařadit do svého každodenního režimu (nebo v případě potřeby). Změny na sobě rozpoznáte již během několika krátkých dní. 

Zelené vlašské ořechy a lidské zdraví 

Likér ze zelených ořechů byl velmi oblíbeným léčivým prostředkem našich předků, kteří velmi dobře věděli, že je mnohem účinnější než mnoho léků s obsahem chemických sloučenin. Jedná se o mladé vlašské ořechy, které jsou mimořádně účinné zejména při problémech se štítnou žlázou, dýchacími cestami, při zánětu průdušek a také obecně podporují obranyschopnost organismu. Abyste z nich mohli vytěžit co nejvíce, stačí si připravit jednoduchý domácí likér. 

Konzumace nápoje nabízí řadu dalších zdravotních přínosů, a to například co se týče léčby chudokrevnosti, podpory mozkových funkcí, zdraví srdce, a pokud jej budete užívat pravidelně, tak vás ochrání i před vznikem cukrovky, podpoří vaši plodnost a zlepší pokožku i vlasy. Tyto vlastnosti si ořechy získaly především díky obsaženým sloučeninám, jako jsou zejména vitamíny A, B, C a E, dále jód, mangan, měď, hořčík, zinek, železo, draslík, vápník, a omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. K přípravě budete potřebovat následující ingredience: 

  • 40 mladých vlašských ořechů
  • 1 kilogram medu
  • 1 litr brandy

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Nejprve nasekejte mladé vlašské ořechy na malé kousky, vložte je do velké skleněné nádoby a přidejte k nim 1 kilogram medu a 1 litr kvalitní brandy. Následně ingredience promíchejte, uzavřete vhodným víčkem a nechte stát na slunci 40 dní. Jakmile uplyne stanovená doba, vypijte každé ráno nalačno jednu malou skleničku tohoto likéru – zajistíte si tak pevné zdraví a rychle se uzdravíte z nepříjemných nemocí, jako jsou například poruchy štítné žlázy nebo žaludeční vředy. 

Zelené vlašské ořechy na větvi iZdroj fotografie: Pixabay
Vlašské ořechy pomáhají léčit řadu zdravotních problémů

Nezapomínejte také na obyčejné vlašské ořechy 

Do svého jídelníčku byste pak měli také zařadit i obyčejné vlašské ořechy, které jsou bohatým zdrojem živin a nabízí řadu zdravotních přínosů. Mezi jejich nejzajímavější přínosy patří: 

  • Obsahují bohaté množství zdravých tuků, jako jsou omega-3 mastné kyseliny, které prospívají zdraví srdce a pomáhají snižovat hladinu špatného cholesterolu.
  • Jsou významným zdrojem antioxidantů, jako je například vitamín E. Tyto látky pomáhají bojovat proti volným radikálům v těle a snižují tak riziko chronických onemocnění, včetně srdečních chorob a rakoviny.
  • Nabízí bohaté množství omega-3 mastných kyselin, které jsou klíčové pro zdraví mozku. Jejich pravidelná konzumace zlepšuje kognitivní funkce a snižuje riziko neurodegenerativních onemocnění, jako je Alzheimerova choroba.
  • Přestože vlašské ořechy mají vysoké kalorické hodnoty, studie naznačují, že jejich konzumace pomáhá kontrolovat hmotnost a přispívá k snadnějšímu hubnutí.
  • V neposlední řadě jsou dobrým zdrojem vlákniny, která je důležitá pro správnou funkci trávicího systému a prevenci zácpy.

Jak se tento domácí lék osvědčil vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články