Zlatá kombinace pro zdraví: 1 polévková lžíce pohanky, vlašských ořechů a medu

Zdraví štítné žlázy je zásadní pro fungování celého těla. Jakmile se objeví problém, rozhodně není radno váhat s návštěvou lékaře. K léčbě můžete použít i účinný domácí recept.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Termínem struma se označuje onemocnění štítné žlázy, respektive její nenádorové zvětšení, kdy váš krk v krajních případech začne vypadat, jako kdybyste spolkli míček, který vám uvízl uvnitř. To způsobuje potíže s polykáním, v některých případech dokonce i s dýcháním. V tomto případě se jedná o hypertyreózu, kdy štítná žláza produkuje nadbytek svých hormonů. V opačném případě by byla řeč o hypotyreóze. Tak jako tak je potřeba navštívit lékaře a zapojit do léčby i domácí léky.

Neváhejte navštívit lékaře

Štítná žláza je jedním z nejdůležitějších orgánů v lidském těle. Zapojuje se do regulace metabolismu produkcí thyroidních hormonů, jež mají vliv na spotřebu kyslíku, rychlost látkové výměny, růst a vývoj. Její onemocnění tedy není radno ignorovat. Nikdy neváhejte navštívit lékaře, speciálně endokrinologa, který vás vyšetří, nejlépe ultrazvukem, a nastaví vhodnou léčbu. Tu můžete doplnit i o některé domácí léky, které urychlí zotavení.

Mocná síla pohanky, ořechů a medu

Aby štítná žláza mohla opět vykonávat svou důležitou funkci, zkuste přidat do své rutiny recept z pohanky, vlašských ořechů a medu. Pohanka musí být velmi pečlivě namleta v mlýnku na kávu, aby byla co nejhladší. Rozhodně ji nenahrazujte pohankovou moukou, protože ta neobsahuje užitečné složky, které jsou přitomny v samotné pohankové skořápce.

V mlýnku si také připravte vlašské ořechy a společně s pohankou je zalijte medem a důkladně promíchejte. U každé složky by se mělo jednat o 1 polévkovou lžíci, můžete použít i více, ale dbejte na to, aby byl poměr u všech 3 surovin vždy stejný.

iZdroj fotografie: Pixabay

Užívání domácího léku

Hotová směs by měla být skladována v chladu a užívána 3x denně před jídlem v množství 1 polévkové lžíce po dobu 1 měsíce. Pokud chcete, můžete do směsi přidat i mleté sušené meruňky nebo rozinky pro ty, kteří mají problémy se srdcem. Jednou týdně po celý den jezte toto složení, aniž byste přijímali jakékoli jiné jídlo kromě vody. Tak pokračujte celý měsíc.

Tento předpis nemá žádné kontraindikace, s výjimkou alergie na med. Po kúře užívání tohoto sirupu sami pocítíte, jak vás opouštějí problémy se štítnou žlázou. Struma se zmenší a po druhé kúře vás nemoc opustí. Sami rozdíl poznáte, až vás lékař opět vyšetří ultrazvukem, štítná žláza by měla být v normě.

Co říkáte na domácí léčbu štítné žlázy pomocí pohanky, vlašských ořechů a medu?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články